Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Sparta – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 3:2 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 2:4 (kon.)
Plzeň – Třinec 5:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 10.12.2023, 14:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 27. kolo

Dnešní brzký zápas mají Vítkovice úspěšně za sebou. Do tabulky si připisují tři cenné body a fanoušci začínají být přece jen spokojenější. Jako první otevřel skóre parádní střelou Auvitu, ale hosté srovnali zkraje druhé třetiny Jiskrou. Jako by chtěli vítkovičtí beci potvrdit svou formu, čtyřminutovou přesilovku využil v polovině utkání znovu Auvitu, kterého o necelých pět minut později podpořil další skórující bek Raskob. Ve druhé části se navíc vítkovičtí rozstříleli, když Frodl musel čelit celkem čtyřiadvaceti jejich střelám. Třetí třetinu si pak domácí pojistili gólem Barinky, a i když se Energie o zvrat snažila do poslední vteřiny, dnes patřil zápas domácím.
    Mějte příjemný zbytek odpoledne a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (16:42:54)

59:55
    Hosté ještě bojují v rohu u Klimešovy klece.

59:40
    Vítkovičtí fanoušci začínají odpočítávat poslední vteřiny.

59:21
    Domácí mají puk pod kontrolou, zkouší si vylepšit skóre.

58:51
    Vítkovičtí se usazují v pásmu, ale Frodl je už dost rozchytaný.

58:05
    Energie to stále zkouší, po nahrávce Rulíka střílel Rachůnek, ale nepřesně.

57:26
    Vítkovice v pásmu, k brance si sjel Raskob, nahrál křižně na Auvita u opačné tyče, ale Frodl stačil k druhé tyči sklouznout.

56:46
    Tato přesilovka další domácí branku nepřinesla, Gríger je zpět ve hře.

56:05
    Vítkovičtí se dostali bez potíží do pásma, ale Frodl je pozorný.

55:45
    Vítkovickým začíná zkrácená přesilovka, Dej je zpět ve hře.

55:28
    Oba týmy bojují o kotouč, gólmani jsou ale v pohotovosti.

54:46
    Za sekání je vyloučen hostující Gríger a tak se hraje ve čtyřech na obou stranách.

54:32
    Další možný atak Vítkovic, ale hosté se vrátili včas.

54:14
    Vítkovice se mohly dostat do úniku, ale nakonec jen odevzdávají puk.

54:08
    Energie se usadila v pásmu, ale nemá puk pod kontrolou.

53:45
    Za hákování je na trestnou lavici odvelen domácí Dej.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 13. Auvitu (Claireaux), 31. Auvitu (Barinka), 35. Raskob (Dej), 53. Barinka (Fridrich, Raskob) – 23. Jiskra (Zetterberg, Pulpán)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Dej (A), Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Bukarts, Krieger, Dočekal – Přibyl, Claireaux, Peterek.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, Dlapa, Rulík – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Kangasniemi, Jiskra, Zetterberg – Redlich, Koffer, Kružík.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: R. Šír, P. Obadal – M. Hlavatý, V. Lederer

Diváci: 3 659