Plzeň – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Sparta – Pardubice 1:2 (po pr.)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Středa 17.01.2024, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 29. kolo

V tuto chvíli je to ode mě již vše, přeji vám hezký zbytek středečního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit, na počtenou! (20:54:53)

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni hradecký Jérémie Blain a mladoboleslavský Joachim Rohdin.

Střely na branku ve 3. třetině, prodloužení (celkem):

Hradec – 16, 4 (35)
    Mladá Boleslav – 8, 4 (21)

Do zápasu vstoupila lépe Mladá Boleslav, která se prosadila již ve třetí minutě, na konci druhé třetiny se dokonce dostala do dvougólového vedení. Ačkoliv byl Hradec střelecky aktivnější, dlouho se mu nedařilo překonat Filipa Novotného, který držel čisté konto až do 51. minuty. V té se totiž Mountfield dočkal kontaktní branky a vyrovnal o sedm minut později, když to zkusil v šesti hráčích. V nastaveném čase byli úspěšnější hosté, kteří skórovali 29 vteřin před koncem prodloužení. Lvi tak s Bruslaři padli 2:3. Potvrdilo se tedy i to, že se vítězem stal opět hostující tým. Východočeši prohráli potřetí v řadě stejným výsledkem, naopak Středočeši bodovali počtvrté za sebou a po 50 dnech se odlepili z posledního místa v tabulce.

64:30
    4/4
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    V prodloužení k vidění mnoho šancí nebylo, nakonec jsou to ale Bruslaři, kteří ukončují tento duel! V přečíslení dvou na jednoho se ocitl Filip Pyrochta, který ve správný moment předal doleva na RÓBERTA LANTOŠIHO. Eetu Laurikainen se nestihl přesunout, a tak nejproduktivnější hráč Středočechů už neměl těžkou práci a trefil odkrytou svatyni. Asistence: Filip Pyrochta.
    Lantoši R., Pyrochta F., Fořt T., Novotný F.
    Laurikainen E., Jergl A., Tamáši A., Pavelka T.

63:56
    Alex Tamáši předvedl rychlé nohy, gólem však tato situace nekončí. Slovenský forvard tváří v tvář Filipa Novotného nepřekonal.

63:46
    Útok Středočechů zastavuje opět ofsajd.

63:32
    Hradec vyhrál buly a nahodil kotouč do pásma.

63:28
    Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

63:15
    Eetu Laurikainen podržel svůj tým, když se roztáhl jak široký, tak dlouhý a vychytal Ondřeje Rohlíka, jenž střílel z mezikruží.

62:33
    Zacharův pokus od modré zastavuje lapačka Novotného. Gólman hostů pak rozehrál hokejkou.

62:11
    Hra se pak rychle přesunula na druhou stranu, po ráně jednoho z hostů Eetu Laurikainen secvakl betony včas.

62:04
    Aleš Jergl vypálil, Novotný byl pozorný, a to i v případě následné dorážky.

61:32
    Z vlastního pásma vyráží Lvi, žádnou střelu ale zatím nevyslali.

61:09
    Až nyní to zkusil Ondřej Rohlík, jenž však nezamířil přesně.

60:33
    Oba týmy vystřídaly, ale Bruslaři zkoušejí kombinovat. Nic z toho ale nakonec nebylo.

60:06
    Kotouče se jako první ujali hosté.

60:01

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 51. Blain (Pilař), 58. Estephan (Pavelka, Blain) – 3. Skalický (F. Pavlík, Lantoši), 38. O. Roman (Fořt), 65. Lantoši (Pyrochta)

Mountfield HK: Laurikainen (Lukáš) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Miškář, Jergl (A) – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – R. Pavlík, Pilař, Zachar – A. Novotný.
    Trenér: Tomáš Martinec

BK Mladá Boleslav: F. Novotný (J. Růžička) – Pyrochta (A), Bernad (A), Čech, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Křepelka – Skalický, Fořt, Lantoši (C) – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Krivošík, Pitule, Závora.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Hradil, Vrba –⁠⁠⁠ Axman, Blažek