K. Vary – Liberec 2:4 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:4 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
Třinec – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
7:2 (0:1, 1:0, 6:1)
Mountfield HK
Sobota 30.12.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 32. kolo

Děkuji jménem třinecké redakce za pozornost a přízeň v roce 2023. My se z třinecké WERK ARENY přihlásíme opět s textovým online přenosem z utkání 34. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav. Tento zápas se bude hrát v neděli 7. ledna 2024 od 15 hodin. Do té doby se mějte dobře! (19:35:54)

Trestné minuty 10:16

Myslím, že si můžu dovolit konstatovat, že hosté si utkání ve třetí třetině totálně pokazili. V přesilovce se dostali do vedení díky brance Jordanna Perreta, ale vedli pouze minutu. Prudký bekhend Richarda Pánika znamenal rychlé vyrovnání. V padesáté minutě během osmi sekund při hře čtyři na čtyři nejprve vstřelil vítězný gól Martin Marinčin a hned po buly, které rozehrálo akci, dal čtvrtý gól Jakub Jeřábek. Domácí Oceláři pak dvakrát využili přesilovku – a to brankami Andreje Nestrašila a Tomáše Kundrátka. Definitivní tečku na třetinu, v níž domácí vsítili hned šest branek, dal v předposlední minutě Viliam Čacho. Konečné resumé šíleného utkání – Oceláři 7, Mountfield 2!

Nejlepší hráči utkání: Andrej Nestrašil – Evan Jasper

59:58
    Tak 1,9 sekundy před koncem ještě jedno po třineckém icingu.

59:51
    Možná poslední vhazování před Mazancem...

59:40
    Poslední sekundy, domácí publikum stojí a tleská. Třinečtí si závěr utkání vychutnávají.

59:21
    Hrehorčák poslal puk směr Lukášova branka a za ní jej dojel Holinka. Hosté ale puk získal a Perret ještě něco zkusí rozjet.

58:46
    Pláněk vyšťoural puk od vlastní střídačky a rozehrává. Utkání se dohrává – toto konstatování si mohu dovolit.

58:20
    Chalupa dojel hybridní icing a poslal z úhlu puk na Mazance, který se připlácl na tyči, takže tam místo nebylo.

58:06
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ta třetí třetina trochu připomíná demolici z domácí strany. VILIAM ČACHO nakopl motor, dostal puk do jízdy a samostatný nájezd zakončil krátkou kličkou pod brankářem Lukášem. Asistence: Patrik Hrehorčák. Stav utkání 7:2.
    Čacho V., Hrehorčák P., Dravecký V., Smith A., Marinčin M., Mazanec M.
    Lalancette C., Freibergs R., Estephan G., Gaspar M., Šťastný D., Lukáš J.

57:33
    6/5
    Další využitá přesilovka pro domácí. Nabito dostal na modré čáře Tomáš Kundrátek, trochu se mi zdálo, zda nedošlo na trajektorii střely ještě k nadzvednutí – buď clonícím hráčem Třince, nebo hostujícím hokejistou. Jako střelec označen TOMÁŠ KUNDRÁTEK, který puk na Lukáše poslal. Asistence: Martin Růžička, Richard Pánik. Stav utkání 6:2.
    Kundrátek T., Růžička M., Pánik R., Nestrašil A., Kurovský D., Mazanec M.
    Marcel P., Okuliar O., Pavelka T., Miškář P., Lukáš J.

57:16
    Mazanec klepe návrat prvního hostujícího hráče na led. Domácí stále drží puk.

56:34
    Domácí sice vyhráli buly, ale Okuliar měl nejdelší hůl a vyšťouchl puk do neutrální zóny.

56:30
    Oddechový čas pro domácí.

56:30
    Jérémie Blain (MHK) dalším vyloučeným hráčem hostů. Tentokrát za sekání. Přesilovka pět na tři pro domácí – měla by trvat 47 sekund.

56:20
    Výhoda pro domácí...

56:10
    To pokračuje. Třinečtí ještě nepůjčili puk, ale zatím jen jedna ne příliš nebezpečná střela...

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 24. M. Růžička (Nestrašil, J. Jeřábek), 43. Pánik (Nestrašil, Polášek), 50. Marinčin (Kurovský, Smith), 50. J. Jeřábek (Čacho), 52. Nestrašil (M. Růžička), 58. Kundrátek (M. Růžička, Pánik), 59. Čacho (Hrehorčák) – 14. Lalancette (Jergl, Miškář), 42. Perret (Šťastný, Jasper)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek – M. Růžička (A), M. Roman, Voženílek – Nestrašil, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Holinka, Hrehorčák – Haas, Čacho, Dravecký (A) – Walega.
    Trenér: Zdeněk Moták

Mountfield HK: Laurikainen (51. Lukáš) – Blain (C), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel, Gaspar – Estephan, Miškář, Šťastný – Jasper, Tamáši, Perret (A) – Jergl (A), Lalancette, Okuliar – Lang, Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Axman

Diváci: 5 014