Litvínov – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:2 (po pr.)
Plzeň – Kladno 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:3 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Olomouc
Pátek 05.01.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 33. kolo

Vítkovičtí dnes začali dobře, otevřeli skóre Bukartsem a až do druhé třetiny drželi těsný náskok. Zkraje druhé třetiny srovnával Navrátil a začínalo se od nuly. Vítkovice si ale před druhou sirénou vzaly vedení zpět, když puk za záda Sedláčka poslal Kovář. Zkraje třetí třetiny se hosté znovu dostali do hry, když se podruhé trefoval Navrátil. Olomoučtí bojovali jako lvi, ale Klimeš jim nechtěl dát prostor pro další branku. Stejně na tom byl i Sedláček, který vytáhl neuvěřitelný zákrok proti Raskobovi, a tak se šlo do prodloužení. To po necelé minutě hry ukončil vítkovický bek Auvitu a přinesl tak vítkovickým prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, všechny tři vítkovické týmy, které dnes sehrály zápasy na domácím ledě, slaví výhru. Mějte příjemný zbytek večera a užijte si následující víkend. Já se budu těšit brzy na počtenou. (20:28:28)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po necelé minutě hry ukončuje toto prodloužení YOHANN AUVITU, který po parádní sólové akci dostává puk za Sedláčkova záda – 3:2. Asistence: Peter Krieger, Juraj Mikuš.
    Auvitu Y., Klimeš L., Kalus M., Krieger P.
    Macuh R., Sedláček J., Kunc M., Káňa J.

60:29
    Vítkovičtí puk v pásmu neudrželi, musejí rozehrát znovu od Klimeše.

60:04
    Domácí vyhráli vhazování, Lakatoš rozehraje od své klece.

59:55
    Domácí zpět v pásmu, ale už nemají moc času.

59:46
    Hosté v nouzi odehrávají kotouč do bezpečí.

59:26
    Lakatoš krouží pásmem, ale hosté přistupují k vítkovickým natěsno.

59:01
    Vítkovice v pásmu, Lakatoš v rohu vybojoval puk, ale neměl komu nahrát.

58:48
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat u olomoucké klece.

58:10
    Vítkovičtí zpět v pásmu, kotouč odražený od Sedláčka mohl získal Krieger, ale byl už vedle branky.

57:58
    U Sedláčka neuspěl Fridrich, Barinka ani Šoustal, hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

57:29
    Vítkovičtí se snaží útočit a ohrožovat olomouckou klec, ale hosté se brání velmi urputně.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Bukarts (Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) – 22. Navrátil (Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, Káňa)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej (A) – Claireaux, Šoustal, Vondráček.
    Trenér: Jiří Veber

HC Olomouc: Sedláček (Münch) – Ondrušek (C), Řezníček, Švrček, Černý, Rašner, Rutar, Škůrek – Kusko, Knotek (A), Klimek – Káňa, Nahodil (A), Navrátil – Kunc, Macuh, Bambula – Anděl, Menšík, P. Musil.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: J. Hribik, T. Veselý – V. Lederer, O. Bohuněk

Diváci: 5 395