Třinec – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | K. Vary – Litvínov 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 2:4 (kon.)
Kladno – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Liberec 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Olomouc – Plzeň 7:3 (kon.)
HC Olomouc
7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 07.01.2024, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 34. kolo

To je ode mne dnes vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších textových přenosů nejen z Tipsport extraligy se budu těšit. Na počtenou! (19:42:00)

Dnešní zápas okořenil čtyřmi asistencemi Jiří Ondrušek, dva góly a dvě asistence pak do svých statistik přidal Lukáš Nahodil.

Hanáci dokázala Plzni vrátit vysokou porážku ze středeční předehrávky i s úroky. O osudu utkání rozhodly především přesilovky, v nichž se červenobílá družina prosadila hned pětkrát, zato speciální formace hostů dnes byly bezzubé. Celku ze západu Čech k vyrovnání nestačil ani dlouhý pětiminutový trest po faulu Jana Knotka. Ve třetí třetině se o snížení Indiánů postaral Jakub Pour, poslední slovo však měla Mora. V čase 53:32 se prosadil Silvester Kusko, výhru za tři body pak zpečetil Jan Bambula střelou do prázdné klece. Na konci 59. minuty upravil skóre na konečných 7:3 Lukáš Klimek.

58:44
    6/5
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ani pravděpodobně poslední olomoucká přesilovka v utkání nezůstane bez využití! Prudký projetil Jiřího Ondruška tečoval LUKÁŠ KLIMEK z pravého kruhu nechytatelně k bližší tyči. Asistence: Jiří Ondrušek a Lukáš Nahodil. – 7:3
    Ondrušek J., Klimek L., Konrád B., Káňa J., Navrátil J., Nahodil L.
    Pavlát D., Kvasnička D., Dujsík T., Lev J., Schleiss J.

58:17
    Jan Káňa se na modré čáře opřel do kotouče, jeho pokus našel pouze vyrážečku Dominika Pavláta.

6/6
    Je konec! Michal Kunc pobídl rozjetého JANA BAMBULU, který pouze trefil odkrytou klec před sebou. Asistence: Michal Kunc. – 6:3
    Bambula J., Kunc M., Konrád B., Řezníček D., Anděl L., Černý T.
    Holešinský A., Piskáček J., Söderlund T., Matýs O., Zámorský P., Lev J.

57:17
    Dominik Pavlát míří na střídačku!

57:04
    Kotouč je opět mimo útočné pásmo Plzeňských.

56:42
    Tomáš Černý se zmocnil puku a vyhodil jej chytře pouze do středního pásma.

56:19
    Akce Škodovky končí postavením mimo hru.

55:49
    Probíhá poslední komerční přestávka v utkání.

55:39
    Naopak Hanáci už jen chtějí vysouvat puk z vlastní třetiny, což se jim zatím daří.

55:09
    Plzeň už nemá mnoho času na obrat, proto teď ze všech sil bojuje v útočném pásmu.

53:32
    6/5
    Speciální formace kohoutů dnes jedou jako mašina, Mora využívá čtvrtou přesilovku! Pokus Michala Kunce se odrazil na hůl Roka Macuha, jenž hrací předmět ještě postrčil na SILVESTERA KUSKA. Slovenský forvard se dorážkou do zcela odkryté svatyně nemílil. Asistence: Rok Macuh a Michal Kunc. – 5:3
    Kusko S., Macuh R., Kunc M., Konrád B., Navrátil J., Řezníček D.
    Pavlát D., Mertl T., Kvasnička D., Schleiss J., Piskáček J.

53:10
    Prudký projektil Dalibora Řezníčka pouze zaduněl o zadní mantinel.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 3. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Klimek (Ondrušek, Nahodil) – 27. Matýs (Söderlund), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund)

HC Olomouc: Sedláček (36. Konrád) – Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Černý, Řezníček, Rutar, Mareš – Kunc, Macuh, Bambula – Káňa, Nahodil (A), Navrátil – Kusko, Knotek (A), Klimek – Anděl, Menšík, P. Musil.
    Trenér: Jan Tomajko

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (28. Pavlát) – Skok, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Piskáček (A) – Pour, Lev (A), Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, Jansa, Straka.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Axman