Plzeň – Vítkovice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Motor ČB 4:3 (po pr.)
K. Vary – Třinec 0:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.) | Liberec – Sparta 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:3 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 12.01.2024, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 35. kolo

To je z mé strany pro dnešní utkání vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou. (20:47:04)

Celkově třetímu vítězství Dynama v derby přihlíželo v hradecké aréně 6332 diváků.

Třetí východočeské derby letošní sezony ovládají pardubičtí hokejisté poměrem 2:3. Hradec v posledních minutách nedokázal vyvinout dostatečný tlak a Dynamo si nakonec v poklidu došlo pro tříbodový zisk. Litovat tak mohou Hradečtí především špatného úvodu do první třetiny, ve kterém inkasovali hned dvě branky. Na zisk první příčky si však musí Pardubičtí ještě počkat, jelikož ve souběžně hraném zápase porazila Sparta liberecké Tygry a udržela si jednobodový náskok na čele extraligy.

59:33
    Hosté vyhazuj jeden puk za druhým a směřují k vítězství v dnešním zápase.

59:00
    Domácím se nedaří držet kotouč v nebezpečných pozicích. Šanci budou mít po dalším vhazování.

58:48
    Hosté ovládli vhazování. Okamžitě ale vyhazují na zakázané uvolnění.

58:38
    Další buly v pardubické třetině následuje po zásahu vysokou holí.

58:26
    Hradec zkouší hru v šesti!

58:14
    Pardubice vyhazují pouze na vlastní střídačku a buly ve třetině hostů se bude opakovat.

58:08
    Domácí si vzali oddechový čas a ve zbývajícím čase se pokusí o kýžené vyrovnání.

57:43
    Ofsajd přerušil přechod Lvů a následovalo vhazování na pardubické polovině. Blain zkusil své štěstí skrz hradbu pardubických hráčů a kotouč končí v ochranné síti.

57:09
    Estpehan s Okuliarem kombinovali ve třetině hostů. Puk ale zůstal u hrazení a defenziva Dynama si může odpočinout.

56:39
    Jank z vlastního pásma nahodil na branku Willa, ten vyrazil puk betonem mimo nebezpečnou zónu.

55:34
    Jerglovo nahození zblokovala defenziva Dynama a započala protiútok. Jan Lukáš si po delší době zachytal a předvedl jistý zákrok.

55:30
    Jergl si stáhl puk na hůl a šikovně vypálil na vzdálenější tyč. Puk orazítkoval horní tyč pardubické svatyně.

54:51
    Jasper si u mantinelu vyšlápl na Říčku a ukázkově ho odstavil od kotouče.

53:57
    Domácí stupňují tlak v útočné třetině. Dynamo ale vystihlo přihrávku a při protiútoku donutilo Hradec k vyhození na zakázané uvolnění.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Freibergs, Jasper), 31. Šťastný (Pavelka) – 2. Čerešňák (A. Musil), 10. Radil (Sedlák, Paulovič), 30. Kaut (Paulovič, Hájek)

Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Zachar, Jergl (A) – R. Pavlík, Pilař, Eberle (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Hájek, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Paulovič, Sedlák (C), Kaut – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Mandát, Poulíček (A), Cienciala – Říčka, A. Musil, Pochobradský.
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Lhotský, Hnát