Třinec – Motor ČB 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 3:4 (po pr.) | Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (0:3 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 7:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (1:3 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 19.01.2024, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 37. kolo

Bonusový bod si z Karlových Varů nakonec odváží Pardubice, když se v přesilové hře prosadil Martin Kaut.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Vít Jiskra (KVA) a Jan Košťálek (PCE). (20:13:33)

63:43
    5/4
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice využívají přesilovou hrou a berou si bonusový druhý bod. MARTIN KAUT se zasloužil o vítězný gól hostů. Asistence: Lukáš Sedlák.
    Kaut M., Sedlák L., Will R., Hyka T., Kaut M.
    Habal V., Stříteský M., Rulík A., Černoch J.

Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

63:09
    Krušné chvilky pro domácí, kteří si zahrají další oslabení. Jan Hladonik míří na trestnou lavici.

62:48
    Tomáš Redlich s Janem Hladonikem na druhé straně, ovšem nahrávka přišla o pár vteřin později než měla.

62:00
    Martin Kaut jel společně se svým kolegou do přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost vzal na sebe, ale Vladislav Habal si připsal další úspěšný zákrok.

61:38
    Ondřej Beránek to zkoušel, ale na brankáře Dynama si nepřišel.

61:30
    Energie se ujímá kotouče a zpoza vlastní brány rozjíždí útok.

60:30
    Skvělá šance! Plutnar se dostal za branku odkud nabil před Willa, kde byl připravený Iika Kangasniemi.

60:15
    Pardubice hrají v plném počtu.

60:01

Ve třetí třetině se Dynamu podařilo srovnat tříbrankové manko, a tak nás čeká prodloužení.

60:00

59:25
    Krásná kombinace Energie. Jiří Černoch našel Ondřeje Beránka, který poslal puk ještě Janu Hladonikovi, jehož střela z levého kruhu prosvištěla kolem hostující svatyně.

59:08
    Dynamo se ihned po vhazování znovu osvobozuje.

59:00
    Rachůnkova perda z kruhu skončila v připravené Willově náruči. Do konce třetiny zbývá necelá minuta.

58:30
    Ondřej Procházka sice zavezl kotouč do útočné třetiny, ale energetikům se nepodařilo v pásmu udržet.

58:06
    Libor Hájek (PCE) vystřelil puk mimo hrací plochu a závěr třetí třetiny odehraje Energie v přesilové hře.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. Rachůnek (Mikyska), 42. Jiskra (Rachůnek, Kangasniemi) – 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. Kaut (Sedlák)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – Jiskra, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Hladonik, Kangasniemi – Redlich, Koffer, O. Procházka – Kofroň, R. Přikryl, Kružík.
    Trenér: David Bruk

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – T. Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Hájek, D. Musil – Hyka, Sedlák (C), Kaut – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Říčka – Pochobradský, Poulíček (A), Vála.
    Trenér: Marek Zadina

Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gerát, Svoboda