Třinec – Motor ČB 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 3:4 (po pr.) | Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (0:3 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 7:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (1:3 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 19.01.2024, 18:00Tipsport extraliga • 37. kolo

Utkání je u konce a Olomouci rychle vypracované vedení nestačilo, nicméně další šanci na nápravu bude mít již brzo, jelikož život jde dál. Libereckou výhru ve třetí třetině stvrdili Adam Najman a Jaroslav Vlach, a tak domácí zvítězili poměrem 5:2. Značný podíl na výhře šelem má Daniel Král, který byl po zásluze vyhlášen hráčem utkání. Defenzívy v tomto duelu nebylo k vidění mnoho a oba týmy by potřebovaly zlepšit obranu jako prase drbání, nicméně pro diváka se jednalo o nesmírně atraktivní klání, které samozřejmě více potěšilo fanoušky Liberce. (20:27:37)

59:48
    Jayce Hawryluk si ještě troufl na ránu z levého kruhu, nicméně její nevyužití jej nemusí mrzet.

59:10
    Liberečtí měli signalizovanou výhodu, která byla ukončena zblokovanou střelou Lukáše Dernera. Faulem se nicméně provinil Matouš Menšík, který si pomohl nedovoleně hákováním.

58:24
    Jaromír Pérez zavezl touš do pásma Olomouce a pokryl jej zde více než zkušeně před několika hanáckými borci.

58:00
    Bambula náramně zlikvidoval Faško-Rudášovu nahrávku puku do slotu.

57:44
    Jayce Hawryluk se už už hnal vyzvat Sedláčka do duelu, na poslední chvíli jej ale o držbu kotouče připravil Jakub Sirota, který se dobře vrátil.

56:51
    Rána Tomáše Černého od modré prolétla ne moc daleko od prostoru mezi třemi tyčemi.

56:26
    Bulíř nahodil kotouč před branku na Vlacha, zde se jej ale zmocnil jako první Lukáše Klimek.

56:00
    Dnešní utkání sleduje 4566 diváků.

55:47
    Jedovatá střela Jakuba Navrátila narazila na lapačku Daniela Krále, která je dnes horká jako...

55:20
    Adam Najman to udělal v pásmu hostů výborně a z jeho rohu poslal puk až do středové třetiny na Ronalda Knota.

54:48
    Vyhodit se podařilo až nyní Michalu Ivanovi, který se s ničím nerozpakoval.

54:30
    Hanáci se drží zuby nehty v pásmu Liberce.

54:11
    Jaroslav Vlach se po ohnal po Janu Švrčkovi holí a vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Olomoučtí tak mají v tento moment možná poslední chvíli pro zdramatizování utkání.

53:55
    Michal Kunc byl před Danielem Králem neodbytný a dostal se před ním hned k několika dorážkám, všechny ale liberecký gólman pokryl.

53:45
    Daniel Král má další zákrok a rozhodl se přerušit hru. Následuje tak buly v liberecké třetině.

53:25
    6/6
    Liberec právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo na prováhanou libereckou šanci, nicméně JAROSLAV VLACH takovouto situaci naprosto odmítl a dorazil touš do odkryté olomoucké klece. Asistence: Michal Bulíř, Tomáš Galvas.
    Vlach J., Bulíř M., Galvas T., Birner M., Budík V., Král D.
    Sedláček J., Anděl L., Knotek J., Rašner A., Rutar A., Sirota J.

52:40
    Krátce před návratem Tomáše Filippi na led to od modré zkusil Jiří Ondrušek, nebyl nicméně úspěšný,

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Melancon), 27. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 34. Flynn (Hawryluk), 42. A. Najman (Melancon), 54. Vlach (Bulíř, Galvas) – 1. Navrátil (Anděl, Ondrušek), 1. Sirota

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Pařík) – Galvas, Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Pérez – Vlach, Šír.
    Trenér: Filip Pešán

HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Rašner, Švrček, Černý, Mareš – Kunc, Anděl, Navrátil – Káňa, Nahodil (A), Bambula – Kusko, Knotek (A), Orsava – Klimek, Menšík, Rutar.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Kajínek, Ondráček