Třinec – Motor ČB 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 3:4 (po pr.) | Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (0:3 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 7:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (1:3 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 19.01.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 37. kolo

Pokud jste dnešní zápas sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu, moc vám děkuji za pozornost. My se z třinecké WERK ARENY přihlásíme opět velice brzo – už v rámci 39. kola Tipsport extraligy se zde totiž v úterý 23. ledna 2024 od 17 hodin uskuteční utkání HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno. Do té doby se mějte hezky! (19:38:42)

Trestné minuty 8:10

Prodloužení nakonec podobně jako v případě předchozího utkání, které Oceláři sehráli pod Javorovým, netrvalo dlouho. Po půlminutě, kdy domácí nepůjčili puk hráčům Motoru, rozhodl samostatnou akcí Martin Růžička. Konečné resumé – Oceláři 4, Motor 3!

Nejlepší hráči utkání: Martin Růžička – Dominik Hrachovina

60:30
    4/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zápas rozhoduje autor tří asistencí z tohoto utkání – MARTIN RŮŽIČKA! Vypadalo to, že Oceláři situaci v útočném pásmu nevykombinují, proto se Růžička s pukem vracel do neutrální zóny, pak to ale nakopl směrem na Hrachovinu a úspěšně zavěsil! Asistence: Daniel Voženílek, Adam Smith. Konečný stav utkání 4:3.
    Růžička M., Voženílek D., Smith A., Mazanec M.
    Hrachovina D., Kondelík J., Štencel J., Gulaš M.

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhráli domácí...

60:01

Motor odehrál třetí třetinu rozhodně nejlépe ze všech tří části hry. Byl v dobrém tempu, v přesilovkách mohl se zápasem udělat ještě víc, než se mu nakonec podařilo. Vyrovnání přišlo z hole Adama Kubíka paradoxně po přesilovce domácích. Podruhé ze tří utkání těchto soupeřů v letošní sezóně rozhodne nastavený čas. V prvním utkání v Českých Budějovicích to byly dokonce nájezdy.

60:00

59:52
    Smith poslal puk až do obranné zóny Motoru se záměrem, aby se tam zápas dohrál...

59:43
    Gulaš získal ve střední třetině puk na Voženílkovi, vjel do útočného pásma a poslal kotouč na Mazance. Získal tím aspoň vhazování.

59:20
    Nestrašil sbírá puk před Kondelíkem, ale vrací se do vlastní třetiny...

59:08
    Po nahození ze středního pásma schoval puk do lapačky Hrachovina a vhazuje se před českobudějovickou brankou.

58:54
    Smith musel hodně máchat holí, aby mu Přikryl neujel do šance. Bojuje se u třinecké střídačky.

58:09
    Icing Ocelářů...

57:59
    Hovorka to ze zdánlivě vzdálené pozice zkusil k levé třinecké tyči a Mazanec se musel natáhnout betonem.

57:15
    Při pokusu o výpad domácím poslal Roman kotouč pouze o boční konstrukci branky za branku. Následně kotouč zadržel ve středním pásmu Dravecký.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 26. Nestrašil (M. Růžička), 34. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 35. M. Roman (Voženílek, M. Růžička), 61. M. Růžička (Voženílek, Smith) – 4. Kachyňa (Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Haas, Vrána (C), Walega – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký (A).
    Trenér: Zdeněk Moták

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel, Kachyňa, Doudera (A), Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš (C), Kondelík, Ordoš – Kubík (A), F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Toman, D. Simon – Koláček, Vopelka, Chlubna.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Lederer

Diváci: 4 296