K. Vary – Vítkovice 0:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 25.01.2024, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 40. kolo

A je konec.

Karlovarští nedokázali najít recept na vítkovického brankáře, který lapil do svých spár 29 střeleckých pokusů. Naopak Ridera využila prázdné karlovarské brány a Rihards Bukarts zavezl kotouč až za brankovou čáru.

Nejlepšími hráči zápasu jsou oba brankáři Dominik Frodl (KVA) za stranu Energie a Lukáš Klimeš (VIT) za tu hostující.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Stříteská Ströer. (19:51:38)

59:15
    Energie si už není schopná pořádně nahrát.

58:50
    KV Arena se pomalu vylidňuje a před námi je poslední minuta.

58:33
    5/6
    Vítkovice právě vstřelily branku! Karlovarští se pokoušeli o hru se šesti bruslaři v poli, čehož využil RIHARDS BUKARTS, který ujel po levé straně, zbavil se obránce. Na kruhu si ještě zamíchal s kotoučem a poté s ledovým klidem poslal kotouč do prázdné karlovarské sítě. Asistence: Lukáš Kovář, Valentin Claireaux.
    Bukarts Ri., Kovář L., Claireaux V., Mikuš J., Kalus M.
    Kangasniemi I., Procházka O., Huttula J., Rachůnek T., Gríger D., Plutnar M.

58:30
    Ridera vyhazuje po mantinelu.

58:24
    Vít Jiskra se pokoušel snížit, ale trefil pouze připraveného Klimeše.

58:13
    Energie to zkouší se šesti bruslaři v poli.

57:48
    Havlínovu střelu zblokoval první bránící hráč před ním.

56:27
    Rachůnek to zkoušel ještě poté od modré čáry, ale jeho střela pouze olízla Klimešovu hokejku.

56:05
    Tomáš Rachůnek se zastavil s kotoučem na kruhu, přenechal jej Kangasniemimu, který se neodvážil vystřelit.

56:00
    Energie ještě má šanci s výsledkem něco udělat, ale spíše se zdá, že je pomalu dohráno.

Dnešní utkání sleduje 3527 diváků.

55:04
    Po přihrávce rukou jsou Vítkovice vyhozeny z útočné třetiny. Následuje poslední komerční přestávka dnešního klání.

54:52
    Zakázané uvolnění Energie.

54:40
    Oba celky střídají a posílají na led čerstvé síly.

54:20
    Havlín to zkusil od modré, ale Klimeš vyrazil kotouč na druhou stranu.

53:50
    Opět zcela nepokrytý Roberts Bukarts, který tváří tvář Frodlovi neuspěl.

53:33
    Vítkovice přežily oslabení bez újmy.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 23. Kalus (Claireaux, Auvitu), 23. Šoustal (Grman, Peterek), 59. Ri. Bukarts (L. Kovář, Claireaux)

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Havlín – Jiskra, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, O. Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.
    Trenér: David Bruk

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek, Prčík – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Ro. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, Ri. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha