Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 5:7 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 16.02.2024, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 45. kolo

Je za námi utkání mezi Olomoucí a Spartou. Pražané dnes na Hané získali tři body díky rozdílovému gólu Kryštofa Hrabíka ve třetí periodě. Výhru hostů poté zpečetil gólem do prázdné svatyně Miroslav Forman. Olomoucká vítězná série na domácím ledě tedy končí.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:40:41)

59:36
    Hosté tento duel dohrávají v útočném pásmu. Domácí vítězná série Hanáků tedy dnes skončí.

59:13
    5/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Sparta rozhoduje o svém dnešním vítězství. MIROSLAV FORMAN ve sprintérském souboji přebruslil Řezníčka a následně poslal kotouč do odkryté klece. 2:4. Asistence: Jani Lajunen.
    Forman M., Mozík V., Řepík M., Moravčík M., Lajunen J.
    Knotek J., Anděl L., Orsava J., Řezníček D., Ondrušek J., Klimek L.

59:03
    Sparta ale poslala kotouč na icing, takže další vhazování před Kořenářem je na pořadu dne.

58:55
    Hanáci teď mají problém s tím, aby se usadili v útočném pásmu. Přihrávky ve střední třetině nejsou přesné.

58:21
    Po zákroku hostujícího brankáře znovu bylo v brankovišti rušno. Rozhodčí ale aktéry odtrhli.

58:02
    Sirota se ale pro puk musel vracet do obranného pásma. Další akci zakládá Macuh.

57:32
    Dle očekávání to Olomouc už nyní zkouší bez brankáře. Vhazování má před Kořenářem.

57:32
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

57:31
    Josef Kořenář si poradil se střelou Tomáše Černého. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v útočné třetině Mory.

57:09
    Orsava nahodil kotouč do útočného pásma, ale Kořenář jej posunul na spoluhráče. Sparta nechce přerušovat.

56:27
    David Němeček zkusil štěstí od modré čáry. Jeho pokus ale Konrád vyrazil pravým betonem.

55:58
    Knotek sebral kotouč Sobotkovi, ale přes útočnou modrou čáru se zkušený olomoucký útočník stejně nedostal.

55:23
    Tvrdá rána Ondruška od modré čáry vůbec nebyla špatná, Josef Kořenář ale na puk viděl.

55:09
    Navrátil se proháčkoval do útočného pásma, jenže jeho pokus srazil do rohu kluziště Kempný.

54:42
    Dostáváme se do závěrečné části třetí periody. Sparta se stále snaží být aktivní v útočné třetině.

53:00
    Domácí neodehráli puk a v šanci se rázem objevil Řepík, před kterým ale zaklapl mezírku mezi betony Konrád.

52:19
    Rašnerovo nahození od modré čáry bylo zablokováno, následně se v útočném pásmu Olomouce svedl osobní souboj.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Anděl (Orsava, Černý), 43. Anděl (Plášek ml., Rašner) – 9. Irving (Forman, Sobotka), 39. Řepík, 52. Hrabík (D. Vitouch), 60. Forman (Lajunen)

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Řezníček, Ondrušek (C), Rutar, Sirota, Černý, Švrček, Rašner – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil (A), Klimek – P. Musil, Knotek (A), Kusko – Orsava, Anděl, Plášek ml..
    Trenér: Jan Tomajko

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Moravčík, Kempný, Irving, Beaudin, Mozík, Němeček, Mikliš – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Chlapík, Lajunen, Buchtele – P. Kousal (A), O. Najman, Konečný – Kassian, D. Vitouch, Hrabík.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, Svoboda

Diváci: 5 500