Sparta – Kometa Brno 4:5 (1:3 po s.n.) | Třinec – Litvínov 5:2 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Kladno – Plzeň 3:4 (po pr.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 7:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 18.02.2024, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 46. kolo

Nejlepší hráči utkání: Landon Bow (KLA) a Petr Zámorský (PLZ). (18:47:42)

První velká šance přišla v prodloužení od Pytlíka, ale z mezikruží se netrefil. Kladenská chyba na modré čáře znamená vítězství pro Plzeň a Adrián Holešinský si připsal vítěznou trefu utkání.

62:05
    3/3
    Plzeň právě vstřelila branku! Klepišova obrovská chyba znamená vítězství Plzně. ADRIÁN HOLEŠINSKÝ sebral Klepišův odevzdaný kotouč na modré čáře a sám proti Bowovi se nemýlil. Bez asistence.
    Lev J., Schleiss J., Holešinský A.
    Klepiš J., Slováček O., Hejda T.

61:25
    Kotouč je až u Hlavaje a Plzeňští se dopouštějí ofsajdu.

60:46
    Hejda přihrál mezi kruhy Pytlíkovi, který sám proti Hlavajovi netrefil klec.

60:06
    Vhazování vyhráli hosté, kteří dál pokračují v přesilové hře.

60:01

Už to vypadalo, že Kladenští po dlouhé době budou brát všechny tři body, ale Plzeň srovnala a zápas doputuje do prodloužení. Ve 44. minutě se trefil Radek Smoleňák a Eduards Tralmaks navýšil na 3:1. Hosté si ale na konci třetiny vylepšili pozici odvoláním gólmana a snížili gólem Aleksiho Rekonena. Navíc byl po krosčeku vyloučen Martenet do konce zápasu a Škoda tuto situaci potrestala trefou Adriána Holešinského.

60:00

59:30
    Zámorského střela od modré letěla jen vedle.

59:12
    Bow raději skočil po puku a přerušuje hru, protože plzeňská přesilovka pokračuje.

58:16
    6/4
    Plzeň právě vstřelila branku! A je srovnáno. Zámorský vystřelil od modré a ADRIÁN HOLEŠINSKÝ kotouč dorazil až za Bowa. Asistence: Petr Zámorský.
    Holešinský A., Zámorský P., Schleiss J., Lev J., Indrák M., Rekonen A.
    Pytlík J., Slováček O., Nemčík M., Melka A.

57:49
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Chris Martenet – 5 min. + OK, krosček.

57:49
    5/5
    Plzeň právě vstřelila branku! ALEKSI REKONEN od modré vystřelil, Bow kotouč vyrazil a od kladenského hráče se puk odrazil do sítě. Rozhodčí se ale ještě koukali na video kvůli vyloučení Marteneta, který se dopustil krosčeku. Asistence: Petr Zámorský, Jakub Lev.
    Schleiss J., Holešinský A., Rekonen A., Zámorský P., Lev J.
    Jarůšek R., Veber V., Melka A., Martenet C., Procházka M.

57:12
    Hosté začínají hru po oddechovém čase příhodně před Bowem v šesti hráči na ledě. Kotouč dál zůstává v pásmu Kladna.

57:12
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

56:47
    Indrák obral o kotouč plzeňského hráče v útočném pásmu, najel si do bezprostřední blízkosti Hlavaje, ale Hlavaj zasáhl a vyrazil kotouč vysoko do vzduchu.

56:27
    Klepiš pouze přenechal puk ve středním pásmu.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 39. M. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš) – 19. Zámorský (Lev), 58. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský

Rytíři Kladno: Bow (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Klepiš, M. Procházka – Strnad (A), Pytlík, Jarůšek – Vimmer.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Houdek) – Malák, Zámorský, Piskáček (A), Bučko, Laakso, Dujsík, Kvasnička – Holešinský, Indrák, Schleiss – Šiler, Mertl, Lev (A) – Pour (C), Benák, Rekonen – Matýs, M. Soukup, Jansa.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Frodl, Hynek