Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 7:5 (kon.)
Sparta – K. Vary 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Liberec 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 5:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 6:3 (kon.) | Přerov – Jihlava 1:5 (kon.)
HC Sparta Praha
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 26.08.2023, 13:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a u dalších utkání DHL extraligy juniorů napočtenou! (15:13:47)

Je konec. V prvním zápase skupiny Západ si Karlovy Vary vyšláply na obhájce titulu z Prahy a na západ Čech si tak odváží první dva body. Sparťanům se sice ve třetí třetina povedlo vyrovnat, v prodloužení ale jediná akce rozhodla v jejich neprospěch.

64:01 Radim HANDL - 3:4

64:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Prodloužení končí individuální akcí RADIMA HANDLA, který svým bekhendovým zakončením překonal Kalistu a získává tak pro svůj tým bonusový bod. Asistence: Krajčík

63:29
    Tůma objel s pukem celé útočné pásmo, ale žádný z jeho spoluhráčů se mu neuvolnil, tak vyvezl puk zase ven.

62:20
    Bulka se přes celé hřiště dostal až do zakončení, puk ale poslal mimo.

61:51
    Holečkovu střelu z pravého kruhu vyráží Ebenstreit.

60:32
    Oba týmy neúspěšně založili útok. Sparťané si tak stahují puk za vlastní branku a oba týmy střídají.

60:01

Sparťané byli ve třetí třetině jednoznačně aktivnější a po zásluze tak dovedli zápas až do prodloužení, byť ho po velkých šancích v závěrečné dvouminutovce ještě mohli otočit v základní hrací době. V repríze loňského čtvrtfinále tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:30
    Ebenstreit měl teď obrovské problémy s tečovaným nahozením sparťanů! K jeho štěstí ale žádný z nich nebyl připravený k dorážce.

58:30
    Sparťané se ještě snaží ukončit utkání v základní hrací době, další domácí pokus končí na tyčce!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
    56:56 Tomáš HOLEČEK - 3:3

56:56
    Sparta právě vstřelila branku!
    Žmolovu přihrávku do mezikruží zachytil TOMÁŠ HOLEČEK, který svou střelou propálil Ebenstreita a vyrovnává tak stav zápasu! Asistence: Žmola

56:28
    Hamršmíd svou střelou z pravého kruhu trefil tyčku Ebenstreitovy branky!

55:32
    O puk se bojuje v rohu karlovarského obranného pásma.

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 27. Holeček (J. Červenka, Samson), 49. Fábry (Žmola, J. Tůma), 57. Holeček (Žmola) – 21. Varvařovský (M. Váňa, Šlechta), 24. Anton (Krajčík, Varvařovský), 31. M. Váňa (Varvařovský, Šlechta), 65. Handl (Krajčík)

HC Sparta Praha: Kalista (Vedral) – T. Bartoň, Janský, Samson, David, J. Tůma, Culek, J. Červenka – Hamršmíd, Fábry, Holeček – Krupička, Vašíček, Žmola – Vitouch, Hrabík, Poláček – Daníček, Novák, Odehnal.
    Trenér: Tomáš Netík

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Vogel, Bulka, Krajčík, Dorot, Anton, Zolnaj, O. Postl II, M. Beran I – Pastor, Šlechta, Varvařovský – Handl, P. Vojáček, Šmajda – M. Váňa, Steklý, Adámek – Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Rozhodčí: Hucl, Kosnar