Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (2:2, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pondělí 28.08.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

I svůj druhý duel rozhodli energetici v prodloužení, když ve vlastním oslabení upláchl Matyáš Adámek a nedal Adamovi Kubíkovi šanci. Nutno podotknout, že oba soupeři předvedli parádní hokej. A do poslední chvíle nebylo jasné, ke komu se přikloní štěstí a stane se vítězem. Litvínovští mladíci potvrdili svou mušku, kterou předvedli ve svém prvním zápase sezony proti Mladé Boleslavi. Ale nakonec o jeden gól byli šťastnější energetici. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji krásný večer. (19:52:35)

64:04 Matyáš ADÁMEK - 5:4

64:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! MATYÁŠ ADÁMEK upláchl ve vlastním oslabení a tváří v tvář Kubíkovi nezaváhal a vystřeli bonusový bod pro Energii.

63:33
    Energetici vyhazují a střídají.

63:20
    Ebenstreit zakročil a přerušil hru.

63:08
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

61:25
    Robert Šlechta se stínem v patách prokličkovali mezi soupeři. Nedostal šanci zakončit, ale kotouč si udržel.

60:01

Přestřelka ve třetí třetině skončila nerozhodně a tak je před námi prodloužení.

60:00

59:50
    Akce litvínovských v posledních sekundách třetiny rovněž gól nepřinesla.

59:01
    Tutovku jednoho z energetiků z pozice těsně před brankou zastavil čepelí své hole jeden z hostů.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 12. M. Váňa (Dorot, Krajčík), 18. Varvařovský (TS), 44. Adámek (Varvařovský), 51. Handl (M. Váňa, Varvařovský), 65. Adámek – 8. Bednařík (Vishneuski, Bystřický), 14. Maštalířský (Čech, Zachariáš), 27. Čech (O. Postl I), 53. Bednařík (Scafari, Vishneuski)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Bulka, Anton, Krajčík, Zolnaj (A), O. Postl II, Dorot (C), Vogel, M. Beran I – P. Vojáček, Steklý, Varvařovský (A) – Šmajda, Šilhan, Šlechta – Handl, Adámek, Pastor – M. Váňa, V. Váňa.
    Trenér: Pavel Arnošt

HC VERVA Litvínov: Kubík (Stránský) – Zachariáš, Bystřický, Prokeš, Werner, Vyhlídal, M. Hora (A), Soušek – Dohnal, D. Čech (C), Peroutka – Maštalířský, Ducháček, Scafari – Višněvskij, O. Postl I, L. Tůma – Špaček, Bednařík.
    Trenér: Martin Tvrzník

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý