Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.) | Třinec – Přerov 6:4 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 8:4 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 1:9 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 6:5 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
1:9 (1:0, 0:3, 0:6)
Mountfield HK
Sobota 30.09.2023, 13:00 • Budvar aréna, České Budějovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Hosté sice v zápase prohrávali 0:1, další dvě třetiny ale patřily jim, domácí přestali soupeři stíhat a nakonec schytali pořádnou nálož. (15:07:26)

60:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Vojtěch Aschenbrenner – 2 min., sekání.

59:28
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Richard Pitel – 2 min., vražení na hrazení.

59:16
    Adam Sochor – OK + 5 min., bitka.

Marek Matašovský – 2 min., vysoká hůl,
    Matěj Novotný – OK + 5 min., bitka.

59:16
    Ještě potyčka dvou hráčů, Sochor se postavil Matěji Novotnému, hostující hráč složil domácího útočníka na led.
    58:45 Jan PAVELKA - 1:9

58:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rozhodčí nařídili trestné střílení po Kusakově hákování, jeho exekuce se ujal JAN PAVELKA a byl úspěšný, suverénně poslal puk po rychlém zakvedlání mezi brankářovy betony.

58:45
    Michal Kusak – TS, hákování.

57:01
    Pospíchalovu střelu podržel Mrázek ve výstroji, buly po jeho pravici.

56:00
    Domácí jsou v plném počtu a nutno dodat, že i fyzicky už toho mají nejspíše plné zuby, celý zápas hrají kvůli četným zraněním jen na tři lajny.

55:34
    Obrovská šance hostů, puk jen tak tak že nepřešel brankovou čáru, Mařík na poslední chvíli kotouč pokryl.

55:01
    Mařík si podle všeho dnešní zápas "vychutná" až do konce, teď úspěšně lapil další hradecký pokus. Za domácím brankářem dnes porážka ani v nejmenším nejde, domácí ho nechávají často na holičkách.

54:31
    Připomeňme, že Motor po první třetině v utkání vedl 1:0. Teď mají hosté v přesilovce šanci zvýšit na 9:1...

54:00
    Vojtěch Aulický – 2 min., nesportovní chování.
    53:31 Matěj NOVOTNÝ - 1:8

53:31
    Hradec právě vstřelil branku! Motoráci už by se asi rádi viděli co nejdál od stadionu, ale ještě pár minut hry je čeká. Matašovský při přečíslení nehamounil a předal puk na MATĚJE NOVOTNÉHO. Asistence: Matašovský, Bezpalec.

53:07
    Humeník měl velkou šanci snížit, ale vylámal si zuby na Mrázkovi.
    51:54 Matěj BENEŠ - 1:7

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 19. Humeník (M. Kříž) – 29. A. Novotný (Mi. Beneš, Ma. Beneš), 35. Mi. Beneš (A. Novotný, Ma. Beneš), 40. Mi. Beneš (Ma. Beneš, Matašovský), 49. A. Novotný, 50. V. Aschenbrenner (Dommers), 52. Vencl (Zámečník, Jón), 52. Ma. Beneš (Mi. Beneš), 54. M. Novotný (Matašovský, Bezpalec), 59. Pavelka (TS)

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – Placek, Willmann, Buzek, Vachun, Kotous, Gřegořek – Humeník, Pitel, M. Kříž – Aulický, Hoch, Kusak – Mojsejev, Šimon, Sochor – Pospíchal.
    Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Š. Černý, Havlíček, Pavič, Pavelka, P. Fiala, Hrbek, Bezpalec – A. Novotný, Mi. Beneš, Ma. Beneš – V. Aschenbrenner, T. Hora, Dommers – M. Novotný, Matašovský, Hrdlička – Vencl, Zámečník, Jón.

Rozhodčí: Šperl, Hacaperka – Štofa, Malý.