Olomouc – Pardubice 2:5 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 5:1 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 04.11.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Ačkoliv to tak před závěrečnou třetinou možná nemohlo za stavu 0:2 pro Budějovice vypadat dobře, Jihočeši nesložil zbraně. Díky brankám Alexandra Remeše a Adama Sochora dokázali v rozmezí ani ne pěti minut skóre srovnat na 2:2 a vyslat tak duel do prodloužení. V něm po skvělé individuální akci Michala Kusaka odjíždí domů spokojenější právě Motor, který bere dva body.

To je ode mě vše, přeji pěný zbytek dne a někdy u dalšího online přenosu na počtenou! (15:12:11)

61:10 Michal KUSAK - 2:3

61:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A je rozhodnuto, hosté skvěle otočili stav utkání a po trefě MICHALA KUSAKA, jenž završil skvělou kličkou obrat svého klání, berou dva body v zápase Českobudějovičtí! Asistence:

61:00
    I po ne úplně zdařilém přechodu ale puk stále třímají ve své moci.

60:45
    Zatím jsou velmi opatrní a ještě nedošli dále, než do středního pásma.

60:30
    Puk mají v moci hosté a budou pečlivě rozmýšlet, jak s ním naloží.

60:01

Jihočeši dokázali skvěle srovnat stav utkání díky brankám Alexandra Remeše a Richarda Pitla, a tak jde utkání za stavu 2:2 do prodloužení.

60:00

59:30
    A přechod indiánů do útočné třetiny brzdí ofsajd. Domácí si zároveň berou po přerušení oddechový čas.

59:17
    Tomáš Přibyl ostře vypálil nedlouho po přechodu do pásma Plzně příklepem, Daniel Jansa ale bez problémů zakročil svou holí!

58:40
    Marek Soukup vypálil z ostrého úhlu obtěžován hostujícím bekem, a tak trefil jen boční síťku budějovické klece.

58:03
    Avšak icing teď po delší době vrací hru před Matyáše Maříka.

57:30
    Hosté jsou teď jasně aktivnější a ukazují to při každém kontaktu s pukem. Chyba v rozehrávce domácích teď jen díky skvělému přesunu Daniela Jansy neskončila rozdílovou brankou!

57:00
    Adam Sochor a Richard Pitel se teď málem vydali v šanci dva na jednoho do útoku, druhému jmenovanému ale nahrávka od jeho kolegy z útoku jen tak tak nedosáhla na hůl!

56:32
    Indiáni chtěli vyjet vstříc dalšímu útočnému dobrodružství, výlet jim ale překazila dobře rozestavěná defenzíva Motoru.

56:16
    A zákrok teď musel tasit na druhé straně proti lehce zblokované střele Filipa Petráska i Daniel Jansa.

55:48
    Jan Skok zvolil založení útoku dlouhým nahozením na Maříka, který musel být proti tomuto záměru pozorný.

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 1. Šiler (Mazanec, M. Soukup), 28. Dolhý (Mazanec, M. Soukup) – 44. Remeš (Bystřický, T. Tůma), 48. Sochor (Pitel, Remeš), 62. Kusak (Petrásek)

HC Škoda Plzeň: D. Jansa (Lokajíček) – Skok, Dolhý (C), Hromádka, Cícha, Čančura, M. Houdek (A), Hodinář – M. Soukup, Šiler, Mazanec (A) – Pešek, Koubek, Hála – Řehoř, M. Hořejší, Sabiniok – Šimák, M. Beran II, Tchaliov.
    Trenér: Petr Vojan

HC Motor České Budějovice: Mařík (Schacherl) – Bystřický, T. Tůma, Placek (A), Willmann (A), Gřegořek, Vachun – Kusak, Pitel (C), Remeš – Aulický, Hoch, Humeník – Sochor, T. Přibyl, Petrásek – Kotous, Pospíchal, Šimon.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Svobodová, Micka – Rubáš, Tvrdík.