Olomouc – Pardubice 2:5 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 5:1 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Mountfield HK
Sobota 04.11.2023, 12:00 • Svijanská Aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Závěrečná třetina už zvrat v ději nenabídla. Hradečtí dokázali odvrátit všechen nápor svého soupeř a pod Bílou věž si odvážejí plný počet bodů. Bílí Tygři jsou tak po více než měsíci poprvé bez bodového zisku. (14:29:15)

59:43
    Domácí celek si vyžádal oddechový čas. Následné vhazování totiž proběhne po levici Vojtěcha Mrázka, což znamená, že brankář Schnattinger nejspíš zůstane na střídačce.

59:09
    Hradečtí zamkli Bílé Tygry v obranném pásmu. TI se z něj jen horko těžko dostávají.

58:14
    Král si nerozuměl s Hoisem, což vyhání Liberec do vlastního obranného pásma, odkud budou muset založit novou útočnou protiakci.

56:45
    Liberečtí už točí pouze dvě obranné i útočné lajny. Brzy by mohlo přijít také odvolání gólmana.

55:24
    Střílenou přihrávku Michala Koštovala nezachytil Prokůpek. Kotouč následně doputoval za čáru zakázaného uvolnění, a tak se hra vrací před brankáře Schnattingera.

54:05
    Stahovačka a následná střela Mikuláše Jenčovského mířila vysoko nad branku Vojtěcha Mrázka.

53:38
    Dvě zakázaná uvolnění Bílých Tygrů vrací hru zpět před brankáře Michaela Schnattingera.

52:46
    Adam Král šikovně obral o kotouč Valdise Dommerse, ale jeho následný průnik byl zastaven hradeckou obranou. Liberečtí by potřebovali zabrat, pokud se chtějí na Hradec dotáhnout.

51:45
    Lukáš Meisel viděl najíždějícího Radka Janatu u útočné modré čáry. Liberecký bek mu však poslal přihrávku na paty a akci tak zhatilo ofsajdové postavení.

50:37
    Jan Pavelka ztratil kotouč při kombinaci s jeho kolegou z obrany. K odraženému puku se dostal Lukáš Plos, jenž v parádní střelecké pozici trefil pouze betony Mrázka.

49:35
    Výtečný Schnattinger drží Liberec ve hře! Matěj Beneš se podobně jako na konci druhé třetiny prodral libereckou obranou a hnal se sám na libereckého brankáře. Ten jej vybruslil ze střeleckého úhlu a následně zlikvidoval jeho zakončení.

48:56
    Průchod do útočné třetiny Jansovy vyšel, libereckého forvarda však vzápětí obrala hradecká obrana, a tak z této akce nic nebude.

47:38
    Hosté jsou v plném počtu. Liberečtí nevyužili jedinečnou šanci k dorovnání skóre.

47:26
    Liberecká přesilovka se chýlí ke konci.

46:24
    Tvrdá rána v podání Plose orazítkovala brankovou konstrukci.

45:37
    Přichází komplikace pro hradecké. Jakub Aschenbrenner byl oceněn dvěma trestnými minutami za sekání libereckého kapitána.

45:15
    Pohotová střela Lukáše Plose ihned po buly končí v ochranné síti nad Mrázkovou brankou. Vhazovat se bude po pravici hradeckého maskovaného muže.