Humenné – Michalovce 2:0 (kon.) | Prostějov – Slovácko 1:2 (kon.) | Púchov – Trenčín 1:1 (kon.)
Plzeň – Dukla Praha 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Chrudim 2:2 (kon.) | Zlín – Třinec 2:0 (kon.)
Olomouc – Dolný Kubín 3:1 (kon.) | Příbram – Táborsko 0:4 (kon.) | Považská Bystrica – Žilina 1:4 (kon.)
L. Mikuláš – Nowy Sącz 1:1 (kon.) | FC Košice – Pohronie 5:0 (kon.) | Dunajská Streda – Brno 1:1 (kon.)
Jihlava – Olomouc B 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Strakonice – Č. Budějovice 1:11 (kon.)
Hr. Králové – Vlašim 1:1 (kon.) | Kroměříž – Ružomberok 1:3 (kon.) | Ostrava – Skalica 1:2 (kon.)
Slovan Bratislava – Kluž 3:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:0)
MFK Skalica
Sobota 24.06.2023, 17:00 • Městský stadion, Havířov • Přípravný zápas

Dominující Baník v prvním poločase nedokázal rozbít pevný defenzivní val Skalice. Do druhé půle Pavel Hapal vypustil deset čerstvých hráčů z lavičky, proti kterým Skalica hru vyrovnala a dokonce se častěji dostávala do šancí. Hašu brankář Hrubý dvakrát vychytal, avšak v 71. minutě nestačil na hlavičku nejlepšího hráče zápasu, kolumbijského stopera Hurtada. Druhý inkasovaný gól Baníku šel na vrub Hrubého, když ze vzduchu nestáhl vysokánský odkop Svozila. O pár sekund později snížil Buchta, nicméně Smékal v poslední akci zápasu šanci na vyrovnání neproměnil. (19:05:27)

90

90
    Tanko originální patičkou prodloužil Holaňovu přihrávku ze středu hřiště k pokutovému území. Smékal setřásl Hurtada, ale sám proti Lukschovi neuspěl!

89
    Baumgartner vlevo spolupracoval s Rudzanem. Ten se pokusil o centr, ale Hurtado se zcela výjimečně k hlavičce nedostal.

89
    Faulovaný Haša získal cenný čas pro Skalici. Denis Baumgartner bude mít možnost rozehrávky standardní situace.

88
    Střídání v týmu MFK Skalica:
    ze hřiště odchází Adam Morong, přichází Tomáš Horniak.

87
    Tanko nefauloval a mohl jít do kooperace s Fadairem. Ten u penalty viděl Smékala, ovšem u toho celá akce skončila. Do vypadeného míče se Buchta tentokrát opřít nestihl.

86
    Žlutá karta pro tým MFK Skalica (Adam Krčík).
    84. David BUCHTA - 1:2

84
    Baník právě vstřelil branku!
    Rychlá odpověď Baníku! Přihrávku Petra Jaroně Smékal patou prodlužoval k obsazenému Tankovi. Od brankáře odražený míč skončil u DAVIDA BUCHTY a ten ho neohroženě uklidil k levé tyči.
    82. Martin HRUBÝ - 0:2

82
    Skalica právě vstřelila branku!
    Baník směřuje k porážce! Ve snaze o odkopnutí centru Svozil přisvítil nad pokutovým územím. MARTIN HRUBÝ si nedokázal v souboji s Hašou sebrat míč do rukavic a nešikovně si ho odrazil do vlastní branky.

81
    Petr Jaroň předchozí zaváhání osobně napravil. Slibně vypadající souhru slovenského týmu zrušil rezolutním odkopem.

80
    Zdlouhavé obehrávání obrany Skalice přerušila nepřesná diagonála z kopačky Petra Jaroně.

78
    Obrana Baníku byla otestována rohovým kopem, ze kterého minule padl gól. Baumgartner tentokrát asistenci nezískal, přízemní střela Rudzana k Hrubému neprošla.

77
    Rudzan přeběhl souboj s Fadairem. Nigerijský útočník si navedl míč na střed, ale z okraje vápna napálil nohy všudypřítomného Hurtada.

76
    Hollý srovnal se zemí Holaně a po hvizdu ještě zakopl míč směrem k brance Hrubého. Záložník Skalice zaslouženě vidí žlutou kartu.

76
    David Buchta se přesunul k rohovému praporku, odkud znovu nechal vyniknout Hurtada. Ten si v souboji ublížil a hra je kvůli němu dočasně pozastavena.

75
    Není těžké uhádnout, kdo ve výskoku zastavil centr Buchty. Ano, opět to byl Hurtado, který navíc zablokoval následnou ránu Tanka.

Michal Břuchanský

Branky: 84. Buchta – 71. Hurtado, 82. Hrubý (vla.)

Karty:   39. Boula (OVA) – 29. Vlasko (SKA), 76. Hollý (SKA), 86. Krčík (SKA)

FC Baník Ostrava: Letáček – Blažek (C), Bitri, Lischka – Juroška, Rigo, Boula, Šín, Madleňák – Smékal, Kubala.
    2. poločas: Hrubý – Frydrych, Svozil, Měkota – P. Jaroň, Buchta, Holaň, M. Jaroň – Tanko, Smékal, Fadairo.

Trenér: Pavel Hapal

MFK Skalica: Luksch (C) – Krčík, Hurtado, Podhorin (61. Kaua), Černek (46. Yao) – Nagy (61. Baumgartner), Hollý – Morong (88. Horniak), Vlasko (61. Mášik), Kousal (46. Rudzan) – Haša.
    Náhradníci: Riška – Kos.

Trenér: Pavol Majerník