Mladá Boleslav – Slavia 7:0 (po pr.) | Frýdek-M. – Přerov 1:0 (kon.) | Fehérvár – Mountfield HK 4:5 (po pr.)
K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.) | Kolín – Steel Wings Linz 10:1 (kon.) | Chomutov – Sokolov 1:3 (kon.)
Zlín – Zvolen 2:3 (0:2 po s.n.) | Znojmo – Modré Krídla 3:2 (po pr.) | Prostějov – Michalovce 5:3 (kon.)
Olomouc – Trenčín 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 3:1 (kon.) | Vyškov – Opava 2:3 (kon.)
SHKM Hodonín – Havířov 3:6 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 4:5 (po pr.) | Ústí n/L – Děčín 0:0 (zruš.)
Kladno – Litoměřice 5:2 (kon.) | Příbram – Letňany 1:1 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 07.09.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Lepší generálku na extraligu jsme si snad ani nemohli přát, podkrušnohorské derby nabídlo všechno. První půle zápasu jasně patřila Litvínovu, což stvrdili dvěma góly v první třetině, kdy nejprve úspěšně tečoval Nicolas Hlava a po něm se trefil vteřinu před sirénou Marek Baránek. Ve třetí části zpoza branky mazaně zakončil Jiří Černoch, což domácím dodalo nový impuls. Domácí začali tlačit a hnali se za vyrovnáním. To jim vynesl v 52. minutě tečí střely Daniela Kružíka Ondřej Beránek a šlo se do prodloužení. V něm využili domácí dvojité přesilovky a osmou výhru v řadě a zároveň vítězné zakončení přípravy jim vystřelil kapitán Jiří Černoch. (19:59:50)

64:46 ČERNOCH - 3:2

64:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je rozhodnuto! Karlovarští si vybudovali obrovský tlak a ostřelovali Tomka ze všech stran. Nakonec po přihrávce Daniela Kružíka našel Jan Hladonik na druhé straně nehlídaného JIŘÍHO ČERNOCHA, který rozhodl o dnešním vítězi. Asistence: Jan Hladonik a Daniel Kružík.

64:19
    Jan Hladonik trefil tyč!

63:49
    Energetiky čeká dvojitá přesilovka! Marek Baránek usedne na trestnou lavici za nesportovní chování.

63:26
    Hladonikovu nepřesnou střelu zkusil Beránek zužitkovat zakončením zpoza brány, o několik centimetrů však neuspěl.

63:07
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

63:07
    Vyloučen je Lukáš Válek (LIT) za vysokou hůl.

62:40
    Na druhou stranu spěchal úplně sám Nicolas Hlava, proti jehož blafáku vytáhl Frodl neskutečný zákrok.

62:26
    Ondřej Beránek zakončoval ze slotu, na Tomka ale nestačil.

62:07
    A lepší mušku neměl ani Marek Baránek, který to zkusil od modré.

61:54
    Na druhé straně pálil nepřesně Filip Koffer.

61:39
    Znovu to zkoušel Liam Kirk, trefil pouze Frodlovo rameno.

61:04
    Ondřej Procházka procpal puk do útočného pásma a rozjíždí se spoluhráči kombinaci.

60:30
    Zblízka zkusil na Frodla vyzrát Ondřej Kaše, ale neuspěl.

60:19
    Liamu Kirkovi nevyšla klička, hosté i tak pokračují v útočné třetině.

60:09
    Vhazování pro Litvínov.

60:01

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 43. Černoch (Hladonik), 52. Beránek (Kružík, Černoch), 65. Černoch (Hladonik, Kružík) – 13. Hlava (Jaks), 20. Baránek (Koblasa, Hlava)

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Havlín, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), Mikyska, Stříteský – Hladonik, Černoch (C), Beránek – Procházka, Gríger, Kružík – Redlich, Jiskra, Kofroň – Koffer, Přikryl, Huttula
    Trenér: David Bruk

HC VERVA Litvínov: Tomek (Zajíček) – Demel (A), Zeman, Strejček, Jaks, Czuczman, Baránek, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Koblasa – Abdul, Gut, Kaše (A) – Válek, Jurčík, Hlava – Havelka, Zygmunt, Kirk
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Malý, Brejcha