Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | Slavia – Kolín 1:0 (2:0 po s.n.)
Litoměřice – Sparta 0:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 2:4 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Tábor – Jihlava 1:2 (0:3 po s.n.) | Sokolov – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 08.08.2023, 17:00 • ZS Strakonice • Přípravné zápasy

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vá hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou. (19:05:25)

Je konec! První přípravný duel před sezónou skončil lépe pro plzeňské hokejisty, kteří se z dvoubrankové ztráty dokázali oklepat a vyhráli 4:2. Hned po minutě dodal klidně na západočeské hokejky Miroslav Indrák, jenž využil přečíslení dva na jednoho. čtyři minuty před koncem se trefil ještě Ondřej Matýs, který dal tak definitivní tečku na skóre.

59:00
    Minuta do konce duelu!

58:27
    Jihočeši vybojovali vhazování v útočném pásmu, jenže to bylo směrem dopředu naprosto vše.

57:50
    Motor má jednu z posledních možností na útok, jenže nemůže se dostat ani přes střední pásmo.

57:02
    Českým Budějovicím se navíc nedaří dostat do nějakého tlaku a spíše se brání. Naopak domácí hokejisté nyní hrají v naprosté pohodě.

56:14
    Plzeň právě vstřelila branku! A nejspíše je právě rozhodnuto, Západočeši totiž odskakují narozdíl dvou branek! K odraženému kotouči se v naprosto ideální pozici dostal ONDŘEJ MATÝS, jenž se trefil přesně k tyči.

54:46
    Domácí gólman se pustil do hodně odvážně rozehrávky a hráči Motoru chyběl jen kousek k jejímu zisku. Puk se však odrazil těsně vedle, než by potřeboval.

54:11
    Hlavaj byl ostřelování ze všech možných pozic, ovšem uhájil vedení svého celku.

53:29
    Dnešní přípravné utkání se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Motor nadále prohrává o jednu branku, povede se mu ještě srovnat stav duelu?

52:45
    Matýs je na ledě!

52:27
    Početní výhoda Jihočechů už začala, chvilku jim trvalo, než se dostali do útočného pásma. Nyní už tam ale jsou a mohou se pokusit o kombinaci.

51:54
    Willmann je na ledě!

51:25
    Srovnání klidně mohlo přijít jako blesk z čistého nebe! Filip Přikryl si šikovně příkop kotouč a objevil se sám před gólmanem, bekhendovým blafákem si na něj ale nepřišel!

51:02
    Ještě se skoro minutu bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté přijde krátká přesilová hra Motoru. Ten by potřeboval nějakou povedenou akci.

50:45
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Matýs – 2 min., hákování.

50:15
    K menšímu konfliktu došlo u střídačky Jihočechů, ale rozhodčí vše brzy vyřešil a vylučovat se nebude.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 38. Straka, 40. Holešinský (Piskáček), 42. Indrák (Pour), 57. Matýs (Holešinský) – 34. Harris (Simon, Koláček), 36. Kříž

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Kvasnička, Dujsík, Houdek, Piskáček, Laakso, Malák – Hrabík, Matýs, Holešinský – Pour, Mertl, Rekonen – Straka, Mazanec, Indrák – Hořejší.
    Trenér: Petr Kořínek.

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Maleček) – Gulaši, Hovorka, Kachyňa, Štencel, Willmann, Placek – Koláček, Harris, Simon – Toman, Vopelka, Přikryl – Chlubna, Kříž, Petrásek.
    Trenér: Ladislav Čihák.