Michalovce – Poprad 2:3 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Eisbären 4:1 (kon.) | Salzburg – Kolín 2:3 (1:2 po s.n.)
Benátky n/J – Řisuty 5:1 (kon.) | Vyškov – Přerov 3:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Trnava 4:3 (kon.)
Cheb – Höchstadter Alligators EC 5:7 (kon.) | Zug – Litvínov 6:2 (kon.) | Ambri-Piotta – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Eisbären Berlín
Pátek 01.09.2023, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, užijte si první zářijový víkend a na shledanou! (19:42:29)

Východočeši mají za sebou poslední domácí zápas před ostrým startem sezony, který nakonec jednoznačně ovládli a připsali si čtvrtou výhru v přípravě. Domácí si vytvořili ve druhé třetině dvoubrankový náskok, který postupně navyšovali. Už se zdálo, že si Patrik Bartošák připíše i čisté konto, jenže o něj ho připravil tři minuty před koncem berlínský Ronning. Lvi tak v zápase, který byl plný vyloučení, zvítězili a Eisbären Berlín opět porazili stejně jako v loňské Lize mistrů. Než začne Tipsport extraliga čekají Mountfield ještě dva duely, a to příští týden, kdy se střetnou s Fehérvárem z Maďarska a Vienna Capitals.

Svěřenci Tomáše Martince si nyní užívají děkovačku se svými fanoušky. Patrik Bartošák si v hradeckém dresu odbyl premiéru, která skončila vítězně. Za to mu náležitě děkují příznivci Mountfieldu. Ti mu to mohou říct i osobně při autogramiádě, která je na programu ještě dnes, až hráči a trenéři absolvují mediální povinnosti.

59:40
    Lvi se nadále pohybují v útočné třetině, ale zdá se, že už se nikam nepoženou a tříbrankový náskok si pohlídají.

58:49
    Na kotouči se drží Východočeši a kombinují. Od modré vypálil Jérémie Blain, jehož střela letěla vedle levé tyče.

58:38
    Hra se přestěhuje před Hildebranda, píská se totiž zakázané uvolnění Eisbären.

58:02
    Již poněkolikáté v zápase se hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách.

58:02
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Perret – 2 min., podrážení.

56:44
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Patrik Bartošák přeci jen přichází o čisté konto. TY RONNING obdržel přihrávku do slotu, odkud svižně vypálil, kotouč se odrazil od pravé tyče a skončil v síti. Berlín snižuje na 1:4 ze svého pohledu. Asistence: Tobias Eder.

56:10
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
    Veilleux – 5 min. + OK, hrubost.

56:10
    Zachary Boychuk měl na holi gólovou tutovku z pravého kruhu, ale hradecký strážce svatyně ani tentokrát nedopustil, aby puk skončil za jeho zády.

55:27
    Berlín má nyní k dispozici dvojnásobnou početní převahu. Patrik Bartošák předvedl již dva výborné zákroky.

54:43
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Smoleňák,
    F. Pavlík – 2 min., držení.

53:04
    Další pokus hostů zaútočit ztroskotal na modré čáře, což bylo způsobené výbornou obranou Východočechů.

52:58
    Eisbären už hrají v plném počtu, zatím si ale žádnou slibnou příležitost nevytvořili.

52:08
    Týmu z hlavního města Německa se málem podařilo vyhodit puk do bezpečí, ale domácí obrana zasáhla a Lvi opět jedou do útoku.

50:59
    S vyloučeními ve třetí třetině se opravdu roztrhl pytel. Přesilovku mají aktuálně pořád domácí.

50:31
    Na Hildebranda teď vyslali Hradečtí jednu ránu za druhou, ale ani jedna z nich neskončila za brankovou čarou.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 32. Kalina (R. Pavlík, Pilař), 38. Chalupa (Jergl, Pavelka), 42. Šťastný (Lalancette, Tamáši), 45. Jergl (Chalupa, Okuliar) – 57. Ronning (Eder)

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) –⁠ Kalina, Blain (A), F. Pavlík, Pavelka, Marcel, Freibergs, Gaspar –⁠ R. Pavlík, Zachar, Eberle (A), Okuliar, Tamáši, Jergl (A), Perret, Lalancette, Šťastný, Chalupa, Pilař, Smoleňák.
    Trenér: Tomáš Martinec

Eisbären Berlín: Hildebrand (Stettmer) –⁠ Bettahar, Nowak, Geibel, Ellis (A), Melchiori, Finkelstein, Müller, Wissmann (C) –⁠ Veilleux, Wiederer, Mik, Bergman, Cormier, Bartuli, Noebels (A), Boychuk, Ronning, Pföderl, Eder, Tiffels.
    Trenér: Serge Aubin

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Maštalíř, Roischel.