Pardubice – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Karviná – Zlín 4:1 (kon.) | Teplice – Plzeň 1:0 (kon.)
Slavia – Hr. Králové 2:0 (kon.)
MFK Karviná
4:1 (3:0)
FC Zlín
Sobota 22.07.2023, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Z Karviné je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:39:19)

Tomáš Hejdušek (trenér Karviné): „Výsledek jsme nečekali, ale chtěli jsme vyhrát. Před kluky smekám. Trénink a pracovitost se ukázala na hřišti. Chtěli jsme vyhrát a obrovský dík patří klukům. Mladí hráči Zlína hráli dobře, bylo to vidět na tom, když přišli na hřiště. Inkasovaný gól byl jedinou kaňkou dnešního výkonu. Chtěl bych to vítězství věnovat otci, který mi před měsícem zemřel.“

Pavel Vrba (trenér Zlína): „Od některých hráčů jsme čekali lepší výkon, Karviná byla hlavně v prvním poločase jednoznačně lepší. Já jsem se netrefil optimálně do toho, co jsem očekával. To je na zamyšlenou. Ve druhé půli jsme herně ožili, bylo to lepší.“

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:16.

Hornický celek po prvních dnešních zápasech povede ligu, uvidíme, jak tomu bude v dalším průběhu 1. kola. Další zápas sehrají domácí v Olomouci, Zlín čeká duel se Spartou.

Diváci na stadionu ve stoje tleskají karvinskému celku. Domácí jsou zcela po zásluze odměněni za čtyři vstřelené góly. Základ na zisk tří bodů položili domácí už v prvním poločase, kdy si vytvořili třígólový náskok. Zlínští do druhé půle vlétli velmi dobře, po třech minutách vstřelil první gól Tkáč, jenže pár minut na to vrátil domácím tříbrankový náskok Bartl a bylo jasné, že domácí získají tři body.

90+3

90+2
    Budínský vypustil ze své levačky nepříjemný pokus zpoza šestnáctky, míč před Dostálem ještě poskočil, přesto jej gólman Zlína chytil do rukou.

90+2
    Diváci na stadionu už děkují svému celku za předvedený výkon, Karvinští jsou nastěhováni na útočné polovině.

90+1
    Druhá půle bude prodloužena minimálně o tři minuty.

90
    Po centru Vukadinoviče střílel z voleje Fantiš, ale jeho ránu zachytil brankář Lapeš ve spolupráci se Svozilem.

89
    Střela zpoza šestnáctky v podání Mosese končí u gólmana Dostála, kterému skákavý míč nedělal problém.

88
    Zlín zkusil ještě zaútočit, Vukadinovič přihrál na pravou stranu Cedidlovi, který byl karvinskou defenzívou připraven o míč.

87
    Zlín rozehrál rohový kop nakrátko a Čelůstka následným centrem vyhnal k postranní čáře Slončíka.

86
    Tkáč vysunul na pravé straně Koviniče, ale jeho pokus o centr zablokoval ve skluzu jeden z karvinských hráčů. Rohový kop pro Zlín.

85
    Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, po karvinské akci se vydali do útoku ševci, Slončík vybídl do šance Koviniče, ale toho odzbrojil od míče bránící hráč ve spolupráci s Lapešem.

84
    Poslední střídání v domácím celku, Papaleleho nahradil Akinyemi.

83
    Moses utekl po pravé straně, odcentroval do pokutového území, kam si naběhl Papalele, ale hlavou minul balón.

82
    Čurma byl čistě zastaven od míče zlínským Fantišem, ale bylo to čisté.

Igor Mainka

Branky: 6. Mikuš (Budínský), 27. Budínský (Ezeh), 34. Svozil (Budínský), 53. Bartl (Papalelé) – 48. Tkáč (Fantiš)

Karty:   57. Simerský (ZLN), 67. Slončík (ZLN), 80. Vukadinović (ZLN)

MFK Karviná: Lapeš – Čurma, Krčík, Svozil, Mikuš – Boháč (72. D. Žák), Budínský (C) – Memić (63. Moses), Bartl (72. Málek), Papalelé (84. Akinyemi) – Ezeh (63. Doležal).
    Náhradníci: Neuman – Hošek, Antovski, Franko, Bederka, Žídek.

Trenér: Lubomír Luhový

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba (46. Vukadinović), Čelůstka – J. Kolář – Y. Dramé (46. Tkáč), Reiter (46. Slončík), Janetzký – Fantiš, F. Žák (72. Kovinić).
    Náhradníci: Rakovan – Bužek, J. Hellebrand, E. Ndiaye, Číž, Bartošák.

Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Vokoun – Kubr, Mokrusch.