Mladá Boleslav – Jablonec 3:1 (kon.) | Liberec – Ostrava 3:1 (kon.) | Slovácko – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
Sparta – Olomouc 2:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
3:1 (2:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 23.07.2023, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na viděnou. (17:05:20)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:13.

Máme za sebou zápas prvního kola FORTUNA:LIGY, který se hrál na stadionu U Nisy. V něm si lépe vedl domácí Slovan Liberec, který porazil Baník Ostrava 3:1. Rozhodující byl první poločas, ve kterém se domácím podařilo získat dvoubrankový náskok. Nejprve si dal vlastní gól Kpozo a druhou trefu přidal Červ. Ofenzivní fotbal pokračoval i ve druhém poločasu. Ostrava hned ve 47. minutě proměnila penaltu, když se trefil Tetour a chvíli to vypadalo, že bychom mohli být svědky obratu. Liberec si ale vedení nenechal vzít a nakonec odskočil zpět na rozdíl dvou branek, když se krásně zpoza vápna trefil Doumbia. Domácí si zbytek zápasu pohlídali a do nové sezony vstoupili vítězně.

90+5

90+5
    Doumbia nyní ukázal v čem je jeho silná stránka, když dokázal udržet balón před trojicí dotírajících fotbalistů. Následuje roh pro Slovan. Přišlo i zakončení Ghaliho, ale to branku nepřineslo.

90+4
    Dlouhý nákop libereckých a následovat bude aut pro domácí.

90+3
    Liberci se podařilo na chvíli získat míč, Ghali se snažil podržet chvíli balón, ale Šahić ho dokázal obrat.

90+2
    Na balónu je stále Ostrava a snaží se alespoň snížit. Liberečtí už pouze brání.

90+1
    V nastavení se dostal do vápna Šín. Byl pod tlakem, a tak zakončil pouze mimo.

90
    Hlavní sudí nastavuje pět minut.

90
    Ostrava nyní sevřela Slovan a hraje na útočné polovině soupeře.

89
    Liberec se málem dostal do velmi slibného brejku, ale přihrávku na volného Višinského nakonec zpracoval Horský a celou akci trochu přerušil.

88
    Letáček rychle rozehrál na Tanka. I s trochou štěstí prokličkoval až do vápna, tam ale narazil na připraveného Prebsla.

87
    Ndefe fauloval Horského a závěrečný tlak Baníku zatím nepřichází.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Patrick Kpozo, přichází Eldar Šehić.

85
    U další akce Slovanu byl Ghali, tentokrát si špatně zpracoval a ztratil balón. Hrát bude Ostrava.

83
    Po krásné přihrávce Višinského se do za obranu Ghali. Rozhodl se k rychlému zakončení, ale o pár centimetrů minul tyč soupeřovy branky.

81
    Následoval další nebezpečný pokus, když z malého vápna zakončoval Šín. Vliegen znovu ve správný čas na správném místě a skóre se nemění.

Šimon Knopp

Branky: 19. Kpozo (vla.), 41. Červ (Fukala), 64. Doumbia (Mikula) – 47. Tetour (pen.)

Karty:   49. Pourzitidis (LIB), 60. Červ (LIB), 72. Ghali (LIB) – 25. Almási (OVA), 29. Tetour (OVA), 72. Ewerton (OVA)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:13.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Plechatý (C), Chaluš (80. Prebsl), Pourzitidis – Fukala, Červ (79. Varfolomejev), Doumbia, Ghali – Frýdek (62. Višinský) – Kulenović (71. Horský), Tupta (62. Mikula).
    Náhradníci: Bačkovský – Govaers, Preisler, Penner, Rabušic, Hudák.

Trenér: L. Kozel

FC Baník Ostrava: Letáček – Blažek, Bitri (37. Tanko), Lischka – J. Juroška (68. Ndefe), Tetour (68. Šín), Kaloč (C) (68. Boula), Kpozo (86. Šehić) – Ewerton – Kubala, Almási.
    Náhradníci: Markovič – Pojezný, Buchta, Rigo, Frydrych.

Trenér: P. Hapal

Rozhodčí: J. Petřík – L. Slavíček, L. Matoušek | VAR: T. Kocourek | AVAR: L. Nehasil

Diváci: 3 338