Sparta – Pardubice 5:2 (kon.) | Karviná – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Slovácko – Olomouc 0:2 (kon.)
Hr. Králové – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
FC Hradec Králové
5:1 (3:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 05.08.2023, 18:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • FORTUNA:LIGA • 3. kolo

Hradečtí hráči si užili děkovačku pod kotlem nejvěrnějších a po vysokém vítězství se posunuli na 6. místo neúplné tabulky FORTUNA:LIGY se 4 body. České Budějovice mají jistotu, že zůstanou na posledním místě s hrozivým skóre 3:12 po 3 zápasech. Z Malšovické arény je to vše, děkuji za pozornost. (20:23:43)

Statistiky utkání

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:13.

Druhý poločas začal rychlým budíčkem, Vojtěch Hora tečovanou střelou připomněl, že minuty po výkopu nejsou pro Hradec silnou stránkou. Jenže tentokrát měli domácí připravenou okamžitou odpověď a po centru Pilaře zblízka uklidil míč do branky Jakub Kučera. O 5 minut později byl navíc ve vápně faulován Pilař, penalta byla po dlouhé konzultaci s videorozhodčím potvrzena a sám Václav Pilař pokutový kop přesnou tvrdou ranou proměnil. Zápas poté na dlouhé minuty ztratil tempo, fotbal se pod rozsvícená lízátka vrátil zase až na posledních 20 minut, přesto se už zápas pouze dohrával. Dynamo si ve druhém poločase kromě gólové střely nevytvořilo větší šanci, to Hradec nějaké náznaky měl, střídající Koubek dokonce dostal míč v nastavení do branky, ale od půltuctu uchránil budějovické na videu odhalený ofsajd. To byl zároveň poslední okamžik otevíracího utkání nové Malšovické arény, kterou pokřtili k nesmírné radosti všech natěšených hradeckých fanoušků jejich miláčci na hřišti nečekaně vysokým vítězstvím 5:1, nejvyšším od návratu votroků do nejvyšší soutěže!

90+3
    90+3. Koubek sice překonal hostujícího brankáře, kvůli faulu ho ale rozhodčí odvolal

90+3
    Koubek sice z rychlé akce dostal míč do branky, ale po konzultaci s videem není gól uznán pro předchozí ofsajd.

90+3
    Horák na lajně parádně vymotal Matouška a dostal se tak z tlaku.

90+2
    Centr z rohu odhlavičkoval mimo vápno Havel a míč postupně doputoval až k Bajzovi.

90+1
    Rohový kop pro domácí.

90+1
    Rozhodčí Černý i přes hodně dlouhou konzultaci kolem penaltového faulu nastavuje pouze 3 minuty.

90+1
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Ondřej Ševčík.

90+1
    ze hřiště odchází Adam Gabriel, přichází Matěj Koubek.

89
    Trestný kop z pravé strany posadil Hellebrand na hlavu Ondráška, ovšem ten byl poměrně daleko od branky, navíc zamířil přesně do míst, kde stál připravený Bajza.

89
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Matouš Nikl.

88
    Hora se u brankové čáry obtočil kolem Kučery, další domácí hráč však ukopl míč do autu.

87
    Hosté jsou usazeni v útoku, přehuštěným středem však nedokážou projít.

86
    Šašinka nezpracoval polovysoký nákop na pravé lajně. Divákům to ale nevadí a vytleskávají svůj tým, který míří k nečekaně vysokému vítězství.

85
    Z následného trestného kopu se budějovičtí neprosadili, naopak museli se rychle vracet. Domácí vyrazili do brejku, Šašinka při něm zamířil do pravého křídla a přihrával před branku, jenže nepřesně a míč skončil u brankáře.

Libor Štěpán

Branky: 19. Vašulín (Heidenreich), 21. Horák, 31. Krejčí st. (Pilař), 49. Kučera (Gabriel), 58. Pilař (pen.) – 48. V. Hora (Ondrášek)

Karty:   84. Pudhorocký (HKR)

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:13.
    FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Heidenreich, Čech – Gabriel (90+1. Koubek), Kodeš (C), Kučera (90+1. O. Ševčík), Horák – Pilař (63. P. Juliš), Krejčí st. (46. Pudhorocký) – Vašulín (82. Šašinka).
    Náhradníci: Vízek, Zadražil – Leibl.

Trenér: Jozef Weber

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Osmančík, Králik, L. Havel (C), Trummer – P. Hellebrand, Suchan (89. Nikl) – Čmelík (67. Dejanović), Hais (81. Jak. Matoušek I), Adediran (46. V. Hora) – Ondrášek.
    Náhradníci: Andrew, Janáček – Broukal, Čoudek.

Trenér: Marek Nikl