Ostrava – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Zlín – Liberec 1:1 (kon.) | Jablonec – Sparta 1:5 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:0 (0:0)
FC Hradec Králové
Sobota 12.08.2023, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 4. kolo

Baník měl v dnešním utkání jasnou převahu, avšak během devadesáti minut se žádnou přesnou trefou neprezentoval, i když se v první půli dostal do dvou obrovských šancí. Když už to vypadalo, že v Ostravě dojde k dělbě bodů, tak domácí udeřili, dvě branky během čtyř minut rozhodli o tom, že si Baník připisuje první tři body v této sezóně, naopak Hradec Králové odjíždí s prázdnou.

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:20. (17:11:10)

90+7
    90+6. Abdullahi TANKO - 2:0

90+6
    Baník právě vstřelil branku!
    Nicméně je to Baník, který znovu skóruje a vede 2:0! Hradečtí znovu zaváhali v obraně a domácí toho využili, o přesně mířenou střelu se postaral ABDULLAHI TANKO. Asistence: Matěj Šín.

90+4
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází František Čech, přichází Samuel Dancák.

90+4
    Ve středu hřiště ale došlo k faulu na hostujícího hráče, proto se k míči staví Hradec.
    90+2. David BUCHTA - 1:0

90+2
    Na Městském stadionu ve Vítkovicích právě propukla velká radost, Baníku se totiž poprvé v této sezóně podařilo skórovat ze hry! DAVID BUCHTA uběhl po pravé straně, přesunul se do šestnáctky, odkud vypálil ke vzdálenější tyči, brankář Hradce neměl šanci. Asistence: Tomáš Rigo.

90+1
    Bajza zastavil míč, který letěl z velké dálky, pak rychle rozehrál.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

88
    Po ostravském zakončení se míč nacházel u tyče, nikdo ale nebyl tak pohotový, aby ho dorazil za čáru.

88
    Hradečtí odvrátili dlouhý pas Ostravy na roh.

87
    Madleňák si počínal zkušeně, když přes napadajícího hráče vrátil balón Bitrimu.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Matěj Šín,
    ze hřiště odchází Patrick Kpozo, přichází Matej Madleňák.

85
    Rigo se sice postaral o střelu, avšak ani tento pokus nebyl přesný.

85
    Baník má v posledních chvílích velké problémy s přechodem k bráně, když už se navíc domácí přesunou blíže k Bajzovi, tak nejsou schopni vyprodukovat střelu.