Č. Budějovice – Bohemians 1905 3:0 (kon.) | Plzeň – Olomouc 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Zlín 2:0 (kon.)
Slavia – Ostrava 1:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (2:1)
SK Sigma Olomouc
Neděle 20.08.2023, 15:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 5. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního odpoledne se s vámi loučím a u dalších přenosů se opět budu těšit, na shledanou. (16:58:25)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:10.

Je dobojováno, Viktoria Plzeň poráží na svém trávníku Sigmu Olomouc 2:1 a jde na třetí místo v tabulce, právě před svého dnešního soupeře. Všechny tři trefy padly dnes v prvním poločase. Hosty poslal do vedení nádhernou ránou Chvátal, avšak Viktoriáni v nastaveném čase přispěchali s odpovědí a to hned dvojitou. Góly Hejdy a Buchy totiž dělilo pouhé dvě minuty.

90+5

90+4
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jan Navrátil).

90+4
    Rohový kop z toho nicméně byl a po něm nadále domácí šetři čas u rohového praporku, výbornou práci tam odváděl Tomáš Chorý, který byl navíc i faulován za cenu žluté karty.

90+3
    Adam Vlkanova trefil ruku bránícího hráče v pokutovém území, avšak penalta se pískat nebude.

90+3
    Jenomže domácí nedávají hráčům Olomouce ani kousek prostoru k jakémukoliv centru, či dokonce ohrožení branky. Stále je míč bezpečně na útočné polovině Viktorie.

90+2
    Míč stále daleko od branky Jindřicha Staňka. Hosté už musí hrát vše na riziko.

90+1
    Tomáš Chorý velmi chytře šetří čas u rohového praporku, domácí už se asi více do zakončení hnát nebudou. Ale neměli by zapomenout na zápas s Hradcem, i tady šetřili čas a pak přišel v posledních vteřinách krutý trest.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločasu nad rámec normální hrací doby ještě čtyři minty.

89
    Vše tedy hraje do karet plzeňské Viktorie. Navíc po dalším faulu budou domácí rozehrávat míč na útočné polovině.

88
    Hlavní rozhodčí celou věc ještě rychle konzultoval s videorozhodčím, ten mu nicméně dal bleskově za pravdu.
    87. “Házenkář” Vraštil hrábl po míči a zastavil brejk. Červená karta!

87
    Velká komplikace pro Sigmu Olomouc. Adam Vlkanova mohl jít sám na bránu, vysoký balon ale rukou zastavil Lukáš Vraštil, za což nemohlo přijít nic jiného, než červená karta.

86
    Lukáš Kalvach se efektně uvolnil na levé straně, poté ale celou akci zastavil a navíc zbytečně i fauloval. Matúš Macík bude odkopávat míč od své branky.

85
    Nad Plzní se nám rozpršelo, komu přinese déšť více štěstí? Zatím jsou blíže třem bodům domácí, kteří stále vedou nad svým soupeřem 2:1.