Slovácko – Mladá Boleslav 2:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:0 (kon.) | Karviná – Jablonec 1:1 (kon.)
Teplice – Sparta 1:1 (kon.)
MFK Karviná
1:1 (0:0)
FK Jablonec
Sobota 19.08.2023, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 5. kolo

Z karvinského městského stadionu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (17:37:53)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:18.

Tomáš Hejdušek (trenér Karviné): „Remízu neberu, jsem zklamaný, chtěli jsme vyhrát. První poločas jsme hráli na jednu bránu, trefili jsme tyčky. Byli jsme lepším týmem, chtěli jsme vyhrát. Každý zápas jde o hodně, my hrajeme doma a nechceme tady rozdávat body. Od Čavoše očekávám zklidnění hry. Chtěl jsem si s rozhodčím vyříkat, že za všechno dostáváme žluté karty, což mi přijde trochu nefér. Jsem člověk, i já dělám chyby, ale v tu chvíli jsem cítil křivdu.“

Radoslav Látal (trenér Jablonce): „Měli jsme blíž ke třem bodům. Ve druhém poločase jsme udělali dvě chyby, domácí jednou nastřelili tyčku a druhá chyba nastala při inkasovaném gólu, kde jsme neustáli nakopnutý míč. Od 80. minuty to vypadalo, že jsme se zvedli, ale konec jsme nezvládli. První poločas byl kostrbatý, nic pěkného.“

Karviná si po sérii tří porážek připsala do tabulky za dnešní remízu bod a na svém kontě má čtyři kuličky. Jablonec si na své první letošní vítězství musí počkat, ziskem bodu si nevylepšil své postavení, navíc musí čekat na výsledky Budějovic a Zlína.

Po utkání ještě viděl žlutou kartu za protesty domácí trenér Tomáš Hejdušek.

Souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky skončil nerozhodným výsledkem. Jablonečtí se jako první dostali do vedení, když pokutový kop proměnil Kratochvíl. Domácím se podařilo zaslouženě vyrovnat, poté co dlouhý centr z vlastní poloviny proměnil střelou k bližší tyči Akinyemi.

90+5

90+4
    Jablonec střídá, utkání skončilo pro Čanturišviliho, místo něj přišel Jovovič.

90+4
    Karvinští tlačili, Akinyemi v jednom momentu požadoval penaltu po zásahu rukou jednoho z jabloneckých hráčů, ale marně.

90+2
    Málek zahrával přímý kop z levé strany, ale ten vyhlavičkoval soupeř a založil rychlý protiútok, po kterém fauloval Haiderson Hurtado, který uviděl žlutou kartu.

90+1
    Druhý poločas bude prodloužen minimálně o pět minut.

90
    Po středu s Kratochvílem zůstal ležet u středového kruhu Čavoš, ale po chvíli se sám zvedl z trávníku.

89
    Čanturišvili dostal na levé straně přihrávku od Polidara, ale jeho točenou střelu vyhlavičkoval Bederka. Následně se Akinyemi řítil do protiútoku, vběhl do pokutového území, kde se snažil udělat soupeři kličku do středu, ale o míč přišel.

87
    Dlouhý nákop na zadní tyč našel hlavu Martince, který odrazil míč nad břevno karvinské branky.

86
    Slávik se snažil protáhnout kolem Memiće, ten jej fauloval zhruba tři metry od pravé čáry šestnáctky.
    84. Adeleke AKINYEMI - 1:1

84
    Karviná právě vstřelila branku!
    Dlouhý nákop Svozila propadl přes hráče až k ADELEKEMU AKINYEMIMU, který se zjevil sám před Hanušem a střelou nad zemí k tyči vyrovnal na 1:1!

83
    Bartl může pokračovat, a tak domácí trenéři sundali Ražnatoviče a místo něj poslali na trávník Bederku.