Zlín – Teplice 2:1 (kon.) | Pardubice – Slovácko 0:1 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 2:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:0 (0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 26.08.2023, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:57:58)

Je dobojováno. V první půli se domácí celek trochu trápil, ale i přesto si vytvořil dvě gólovky. Jenže Blažek ani Ewerton nebyli úspěšní. Na druhé straně se neprosadil Adediran a Ondrášek, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce již góly padaly. Trenéru Hapalovi se podařilo střídání. Ve 48. minutě se Abdullahi Tanko ještě zastřeloval, ale v 64. minutě se po odrazu již radoval z vedoucí branky. O devět minut později stejný hráč přetavil krásnou kolmici Buchty v pěkný gól. Ostrava díky jeho dvěma gólům slaví vítězství 2:0.

90+4

90+4
    Ostravané už se nikam neženou a raději drží balón na svých kopačkách.

90+3
    Ewerton nyní zkusil překvapit Janáčka kopem z půlky, ale odvážný pokus nemířil mezi tři tyče.

90+2
    Buchta po pěkné akci vysunul do lajny Kubalu, jehož pas před bránu zachytil brankář Janáček.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Skalák výborně vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána šla těsně vedle zadní tyče.

89
    Frydrych zbytečně přerušil útok hostů, jelikož za ním byli ještě dva domácí hráči. Od sudího za svůj faul dostává žlutou kartu.

87
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Ewerton).

87
    Ewertonovi se pomalým pohybem podařilo uspat dva protihráče, mezi které poté přihrál Šínovi. Další nadějná akce Ostravy ale končí faulem.

86
    Dynamu se nepodařilo překonat obranný val Baníku a hosté tak musí po odkopu začínat opět z vlastní poloviny.

85
    Osmančík se dostal v pokutovém území před Kpoza a hostující hráč se po souboji poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí ale penaltu nepíská.

84
    Alli si zasekl míč na levou, ale poté neprostřelil dobře postavené obránce. Následně si dával přednost s Buchtou, a tak k další ráně nedošlo.

83
    Alli se uvolnil k centru zleva, nicméně svou nabídku nasměroval jen na hlavu Kpoza.

81
    Kubalovi s Ewertonem se nepodařilo přelstít obranu hostů, kteří tak mohou vyrazit kupředu.

79
    Buchta skvělým skluzem získal míč a vzápětí sprintoval nahoru podpořit spoluhráče v útoku. Šín ale akci zpomalil a bude z toho jen postupná útok.

78
    Nepřesnost se vloudila do domácích řad a míč končí v autu. Vhazování pro Budějovice.