Slovácko – Zlín 1:0 (kon.) | Č. Budějovice – Jablonec 2:1 (kon.) | Teplice – Pardubice 0:1 (kon.)
Ostrava – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:0 (0:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 02.09.2023, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 7. kolo

Baník Ostrava v 7. kole nejvyšší soutěže dokázal doma porazit Mladou Boleslav 2:0. Už od začátku byli domácí lepším mužstvem, což potvrdili ve druhém poločase, na začátku kterého skóroval Ewerton a o deset minut později také Tanko. Baník neinkasoval ani ve čtvrtém letošním domácím zápase, potřetí v řadě navíc ve Vítkovicích vyhrál poměrem 2:0.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:02:04)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:13.

90+4

90+3
    Hlavičku Florenta Poulola dokázal Jiří Letáček vytáhnout nad břevno. Zdá se, že gólman Ostravy vychytá čisté konto také ve čtvrtém letošním domácím utkání.

90+2
    Ladrova střela ze střední vzdálenosti byla sražena mimo tři tyče. Hosté budou mít ještě jeden rohový kop.

90+1
    Martin Suchomel hledal ve vápně nikým nekrytého Vojtu, ale druhého jmenovaného centr asi o metr přeletěl.

90+1
    Ladislav Almási dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud centroval, nicméně defenzíva Mladé Boleslavi si situaci pohlídala.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Znovu to Ostrava zkoušela zleva, avšak centr Kpoza byl tentokráte sražen. Právě krajní bek Baníku tedy rozehraje autové vhazování.

89
    Matyáš Vojta celkem zbytečně dojel Jana Jurošku, ale žlutou kartu od sudího Berky za tento zákrok neviděl.

88
    Ewerton už neměl dostatek sil, aby doběhl dlouhou přihrávku. Není se co divit, protože už běží 88. minuta utkání.

87
    Další centr vynikajícího Kpoza, který našel hlavu Ladislava Almásiho. Ten těsně minul bránu.

86
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (David Buchta).

86
    Rigův rohový kop propadl hostujícím pokutovým územím, Ladislav Almási se k zakončení neprotlačil.

85
    Dnes velmi aktivní Kpozo znovu hledal ve vápně Šína, který si tentokrát balón zpracoval. Mezitím jej hosté dostoupili, takže třetí branka z toho opět nebyla.

84
    Tomáš Ladra číhal u zadní tyče na centr na druhé straně. K hlavičce se dostal, ale ve chvíli zakončení byl poctivě bráněn. Proto tato mladoboleslavská akce úspěchem neskončila.
    83. Šín měl na noze třetí gól, bravurně zasáhl Trmal

83
    Přetažený centr si u zadní tyče našel Kpozo, který přistrčil Šínovi. Pohotová střela baníkovské naděje nebyla vůbec špatná, ale Trmal znovu fantasticky zareagoval.