Zlín – Plzeň 1:7 (kon.) | Jablonec – Liberec 1:1 (kon.) | Sparta – Slovácko 5:0 (kon.)
FC Zlín
1:7 (1:4)
FC Viktoria Plzeň
Neděle 17.09.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 8. kolo

Fotbalisté Zlína dnes utrpěli v souboji s favorizovanou Viktorií Plzeň debakl 1:7! O osudu utkání se rozhodovalo hned v jeho úvodu. Domácí mohli jít do vedení už na konci 1. minuty, kdy hlavičku Cedidly senzačně vyrazil Staněk. Ve 4. minutě se naopak prosadil hostující Tomáš Chorý a o chvíli později byl navíc vyloučen Jakub Černín, jenž trefil kopačkou do hrudi Durosinmiho. A o deseti hrající Ševci už nemohli být pro Západočechy důstojným soupeřem. Na gól Pavla Šulce ještě odpověděl nádhernou trefou po odraženém míči Vukadin Vukadinović, ovšem to bylo ze zlínské strany také vše. Pavel Šulc hostům vzápětí vrátil dvougólový náskok a v závěru první půle zvýšil už na 4:1 Pavel Bucha. Po změně stran se pak dvakrát prosadil Rafiu Durosinmi a plzeňský kouč Koubek mohl v pohodě prostřídat sestavu. V 86. minutě pak uzavřel skóre akrobatickým kopem Jan Kliment. (17:09:45)

90

90
    Hosté teď hrají bago na půlce. My čekáme, kolik času sudí ještě nastaví. I když asi není důvod zápas moc protahovat.

88
    Domácí mohli alespoň korigovat. Pidro našel Alexandra Bužka, který míč sklepl před bránu na Jakuba Janetzkého. Ten už byl sám před Jindřichem Staňkem, který ho parádně vychytal pravou rukou!
    86. Jan KLIMENT - 1:7

86
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Ještě jeden gól Viktorie! Navíc krásný. Ibrahim Traoré nahrál do pokutového území Lukášovi Kalvachovi. Ten balón nadhodil pro JANA KLIMENTA, který se do zakončení akrobaticky položil a přes marně se natahujícího Rakovana poslal míč pod břevno – 1:7.

85
    Adam Vlkanova nahrál do šance Robinovi Hranáčovi, který zůstal vpředu po předchozí standardce. Jeho střela skončila na těle bránícího hráče.

85
    Následovala standardní situace zahraná Lukášem Kalvachem. Jeho centr vyboxoval Rakovan.

85
    Joss Didiba dostal žlutou kartu za podražení Matěje Vydry.

83
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Alexandr Bužek.

82
    Filip Žák se prodral v pokutovém území k míči a po souboji s Dwehem spadl. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ovšem rozhodčí Hocek byl jiného názoru.

82
    Rozehrával ho Kalvach, domácí obrana si poradila.

81
    Po Bartošákově zákroku, který nepustil míč k Jirkovi, budou hosté zahrávat další roh.

79
    Následoval roh, který už z pohledu hostí nic nebezpečného nepřinesl.
    78. Obří šance po Kalvachově standardce, Vydra posílal nebezpečný míč zpět

78
    Matěj Vydra vracel na zadní tyči míč do předbrankového prostoru. Před prázdnou bránou nedosáhli Kliment a Dweh!

77
    Dnešní utkání sleduje 3938 diváků.

75
    Žák dostal naloženo v hlavičkovém souboji s Caduem. Ze hřiště se zvedal těžce, ale bude v pořádku.

74
    Tempo hry už znatelně opadlo. Hosté se již nemají důvod nikam hnát.

Martin Augustin

Branky: 24. Vukadinović – 4. Chorý (Šulc), 20. Šulc, 26. Šulc (Durosinmi), 45+1. Bucha, 49. Durosinmi (Kopic), 57. Durosinmi (Dweh), 86. Kliment (Kalvach)

Karty:   27. Tkáč (ZLN), 85. Didiba (ZLN) – 10. Kopic (PLZ)   7. Černín (ZLN)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:12. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12.
    FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Bartošák (83. Bužek) – Černín, Janetzký – Vukadinović (46. E. Ndiaye), Tkáč (30. J. Kolář), Reiter (54. Pidro) – Fantiš (46. F. Žák).
    Náhradníci: Bachůrek – Y. Dramé, Kovinić.

Trenér: Pavel Vrba

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Dweh, Hranáč – Cadu, Kalvach, Bucha (62. Traoré), Kopic (62. Jirka) – Šulc (62. Vlkanova) – Chorý (70. M. Vydra), Durosinmi (62. Kliment).
    Náhradníci: Tvrdoň, Sváček – Řezník, Mosquera, Jemelka, Holík.