Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Ostrava – Zlín 5:1 (kon.) | Liberec – Teplice 3:3 (kon.)
Slovácko – Karviná 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Olomouc 3:2 (kon.)
1.FC Slovácko
2:0 (2:0)
MFK Karviná
Sobota 23.09.2023, 15:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Slovácko poráží Karvinou 2:0 brankami z prvního poločasu. Ve druhém poločase si obě dvě mužstva vypracovala šance. Po hodině hry zakončoval Petržela těsně nad branku, Karviná byla blízko ke snížení v 68. minutě, kdy Iván tečovanou střelou překonal Heču a balon směřoval do prázdné branky, domácí mančaft zachránil od inkasované branky Kadlec, který míč na brankové čáře dokázal odkopnout. Na druhé straně Kim dobře vystřelil, ale Holec balon vyrazil. Za hosty se těsně před koncem zápasu trefil Ezeh, ale branka byla VARem přezkoumána a na videorozhodčí doporučil sudímu Černému branku neuznat, jelikož Ezeh zahrál rukou. Slovácko si tak připisuje povinné tři body do tabulky. (17:00:02)

90+4

90+3
    Papalelé sice centroval z levé strany, své spoluhráče ve vápně nenašel, jelikož přihrávka nebyla přesná.

90+2
    Zahranou standardku zakončoval Ezeh vedle levé tyče.

90+2
    Cicilia sprintoval za Mossem, který vyvážel míč na polovinu Slovácka a fauloval jej.

90+1
    První nastavovaná minuta se odehrává na polovině Karviné, které se tak krátí čas na vstřelení branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Sung-pin Kim).

87
    Karviná právě vstřelila branku!
    Karviná snižuje na rozdíl jedné branky a dramatizuje utkání. Z levé strany přiletěl prodloužený míč, Iván jej vrátil do ohně, Kalabiška po souboji s LUCKY EZEHEM upadl a spoléhal, že sudí Černý pískne faul, hostující hráč naopak balon napálil do sítě. Situaci prozkoumal ještě VAR a branku neuznal, protože hostující hráč si balon zpracoval rukou.

85
    Ještě před střídáním domácí kombinovali na levé straně a vybojovali roh, ten zahrál Trávník, Holec balon boxoval ven z vápna.

85
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Rigino Cicilia.

84
    Slovácko kopalo dva rohové kopy za sebou. Ani v jednom případě domácí hráči Holcovi nezatopili.

83
    Karviná na polovině hřiště ztratila míč, Trávník postupoval středem hřiště a předal balon na hranici vápna Vechetovi, tento zkoušel technicky na zadní tyč, rána byla tečována a skončila nad brankou.

82
    Budínský zahrál kop z hranice vápna, Kadlec balon odhlavičkoval před Mosesem.

81
    Iván se uvolnil přes Kalabišku, který jej fauloval rukou do obličeje a viděl žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází Aboubacar Traore, přichází Lukáš Budínský.

80
    Juroška si přebral míč na polovině hřiště už se rozbíhal, že uteče Fleišmanovi, který jej držel a fauloval.

78
    Alex Iván viděl žlutou kartu, když fauloval Doskiho.

77
    Havlík dlouhým míčem našel Kalabišku, který hlavičkoval na zadní tyč, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

Tomáš Kučera

Branky: 2. Holzer, 18. Valenta (Holzer)

Karty:   64. Petržela (SLO), 81. Kalabiška (SLO), 89. Kim (SLO) – 51. Bederka (KAR), 64. Papalelé (KAR), 78. Iván (KAR)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:12.
    1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček (75. Trávník), Havlík – Petržela (66. Doski), Valenta (66. Kim), Holzer (75. P. Juroška) – Vecheta (85. Cicilia).
    Náhradníci: Andres – Srubek, Brandner, Siňavskij.

Trenér: Martin Svědík

MFK Karviná: Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore (80. Budínský), Antovski (57. Papalelé) – Memić (57. Iván), Bartl (C) (73. D. Moses), Čavoš (73. Ezeh) – Akinyemi.
    Náhradníci: Ciupa – Boháč, D. Žák, Krčík.

Trenér: Ľubomír Luhový

Rozhodčí: D. Černý – P. Caletka, P. Pospíšil | VAR: M. Zelinka | AVAR: P. Antoníček