Hr. Králové – Plzeň 1:1 (kon.) | Teplice – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Karviná – Olomouc 0:2 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
FC Hradec Králové
1:1 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 25.11.2023, 15:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • FORTUNA:LIGA • 16. kolo

Hradec Králové si po remíze upevnil 11. pozici v tabulce se 17 body, ale rád by zamířil výše. K tomu bude mít ideální příležitost za týden v Českých Budějovicích, což pro něj bude klíčový zápas, kterým se může dostat do klidnější pozice, anebo spadnout do problémů v případě porážky. Plzeň opět ztrácí v boji o evropské poháry. Sice přeskočila Mladou Boleslav, která prohrála v Liberci, ale sama byla přeskočena Olomoucí, ta vyhrála v Karviné. Plzeň tak je v neúplné tabulce stále na 4. místě. V příštím kole jede přes celou republiku do Ostravy k důležitému utkání s Baníkem, jenž na ni nyní ztrácí 2 body a v neděli hraje na Slovácku.
    Z Malšovické arény je to vše, děkuji za pozornost. (17:29:21)

Žluté karty 4:4

To všechno sledovalo v Malšovické aréně 7 818 diváků, a to včetně velmi dobře zaplněného sektoru plzeňských fanoušků.

60 minut byl Hradec herně zcela vyrovnaným soupeřem a prvních 15 minut po změně stran Plzni vůbec nic nedovolil. Poté však Viktoria přeci jen začala získávat převahu a hrát nátlakově. A začaly přicházet i šance. Tu první ještě obrana Hejdovi stačila zablokovat, aby si následně dezorientovaný Ševčík málem vstřelil vlastní gól. Z další příležitosti už udeřilo. Jednalo se o dvojitý závar, nejprve Šulc zblízka hlavou netrefil míč mimo dosah posledního hráče na čáře, o deset sekund později se ale odražený míč po střele Hranáče dostal k Caduovi, jenž to trefil z hranice pokutového území výborně k levé tyči a v 73. minutě vyrovnal. Plzeň gól ještě více povzbudil a tlačila se dopředu. Za neustávajícího sněžení si i vypracovala potenciálně vítěznou příležitost, velmi dobře hrající Cadu posadil míč na hlavu střídajícího Klimenta, ten na přední tyči trestuhodně selhal a minul branku. Votroci se snažili hrozit z brejků, ale žádný do nějaké šance nedokázali dotáhnout. V prvním poločase byl o něco lepší Hradec, v posledních 30 minutách byla jasně lepší Plzeň, výsledná remíza 1:1 je poměrně spravedlivým vyústěním utkání hodně slušné úrovně.

90+6

90+6
    Již po vypršení ohlášené doby nastavení centroval z trestného kopu Cadu, míč se odrazil do pravého křídla, odkud přišel další centr, ale ten zamířil přesně do Bajzových rukavic.

90+5
    Haarazim ještěb dostává za taktický faul žlutou kartu.

90+5
    Dokonce mohla přijít šance votroků, Juliš však nedokázal přihrát mimo dosah Traorého, jenž zabránil potenciální gólovce.

90+5
    Ale hradecká obrana drží.

90+4
    Staněk se skvěle zbavil přibíhajícího Šašinky a zakládá útočnou akci.

90+3
    Staněk pod tlakem kopl míč úpouze do autu a rozhodčí jde následně na půlku něco vysvětlovat Chorému s Kodešem.

90+2
    Po zablokované střele Plzně vyrazili domácí ve čtyřech do brejku, nepodařila se jim však průniková přihrávka do pravého křídla.

90+1
    A vyslal okamžitě dopředu Šašinku, Staněk vyběhl daleko před pokutové území a vyřešil to zkušeně.

90+1
    Cadu se postavil k trestnému kopu a poslal míč před branku, jenže k centru měl nejblíže Bajza a bezpoečně schoval míč do rukavic.

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
    90. Kodeš sestřelil Chorého zezadu, dostal jen žlutou kartu

90
    Kodeš hodně ostře zajel do Chorého u postranní čáry a dostává žlutou kartu.

89
    Hradec v útoku na pravé straně, ale situaci 2 na 2 v rohu vápna nevyřešil dobře.

88
    Obrovská šance Plzně na strhnutí vedení! Cadu se ocitl úplně sám na levé straně a perfektním centrem našel na přední tyči taktéž nikým nehlídaného Klimenta, jenž však z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně vedle oné tyče!