Plzeň – Č. Budějovice 5:0 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
5:0 (2:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 10.12.2023, 15:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 18. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Dnešní sportovní odpoledne nicméně v Plzni pokračuje, jelikož spousta fanoušků, včetně mě, se nyní přesunou do hokejové LOGSPEED CZ Arény, kde se bude hrát 27. kolo hokejové Tipsport extraligy, Škoda Plzeň přivítá na svém ledě mistrovské Oceláře z Třince. (17:05:46)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:4.

Viktoria Plzeň naprosto ovládla dnešní zápas proti Českým Budějovicím, když na svém trávníku zvítězila vysoko 5:0. Již po prvním poločase veda o dvě branky a ve druhé půli dovršila po hosty nepopulárního "bůra". Góly dnes dávali Erik Jirka, Jan Kliment, Robin Hranáč, Jhon Mosquera a Pavel Bucha. Plzeň nyní završí ve čtvrtek základní skupinu Evropské konferenční ligy doma zápasem proti Astaně, v neděli ukončí ligovou scénu zápasem v Olomouci.

90+5
    90+4. Pavel BUCHA - 5:0

90+4
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nádherný fotbalový moment na závěr dnešního zápasu. Centr Mosquery odrazil Trummer přímo ke kopačkám PAVLA BUCHY, jehož fantastickou ránu z hranice vápna zastavila až síť za Šípošem.

90+3
    Tak hosté přece jen ještě drží balon na útočné polovině, k ohrožení branky mají ale zatím daleko.

90+2
    Plzeň se snaží mít závěr zápasu pod svou kontrolou, Jan Paluska nyní bude vhazovat míč zpět do hry.

90+1
    Jindřich Staněk je blízko svému druhému čistému kontu v této ligové sezóně. Marcel Čermák to kopl hezky přes zeď, ale ten trefil jen prostor, kde byl připravený plzeňský gólman.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Hosté budou mít možná poslední možnost vstřelit dnes alespoň čestný úspěch. Po faulu Mosquery za žlutou kartu budou hosté rozehrávat zajímavou standardku.

89
    Osmančík si chtěl narazit balon, tížený efekt to hostům ale nepřineslo. Viktoria se znovu v klidu ubránila.

88
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Libor Holík,
    ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Pavel Hašek.

87
    Jhon Mosquera doběhl balon u rohového praporku, následně našel na první tyči volného Jana Klimenta, ten hlavou ovšem minul bránu.

86
    Plzeň si závěr zápasu užívá, drží balon a snaží se vstřelit hostům ještě nepopulárního "bůra".

85
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Vojtěch Hora.
    85. Jhon MOSQUERA - 4:0

85
    Tak tohle střídání se povedlo! Jan Kopic našel z pravé strany v pokutovém území zcela volného JHONA MOSQUERU, který po minutě na hřišti chladnokrevně prostřelil brankáře Šípoše.

84
    Paluska se hned zapojil do hry, dlouhým autem našel spoluhráče, Viktoria ovšem brzy o balon přišla.

Jakub Štěrba

Branky: 18. Jirka (pen.), 22. Kliment (Dweh), 55. Hranáč (Hejda), 85. Mosquera (Kopic), 90+4. Bucha

Karty:   51. Hejda (PLZ), 90. Mosquera (PLZ)

Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:4.
    FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic (88. Hašek), Kalvach (83. Paluska), Bucha, Cadu – Jirka (83. Mosquera), M. Vydra (62. Sýkora) – Kliment (88. Holík).
    Náhradníci: Tvrdoň, Baier – Řezník, Jemelka, Vlkanova.

Trenér: Miroslav Koubek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký (72. Skalák), L. Havel (C), Králik, Trummer – Hubínek (65. Čermák) – Šigut (65. Osmančík), Suchan, P. Hellebrand, Alli (85. V. Hora) – Adediran (72. Ondrášek).
    Náhradníci: Janáček – Broukal, Čoudek, Nikl.

Trenér: Tomáš Zápotočný.