Č. Budějovice – Ostrava 3:0 (kon.) | Karviná – Sparta 0:3 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.)
Slovácko – Pardubice 1:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:0 (0:0)
FC Baník Ostrava
Sobota 10.02.2024, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 20. kolo

Skončilo nám první jarní utkání mezi Českými Budějovicemi a Ostravou. Baník byl před začátkem favoritem, což vlastně v úvodu potvrdil, ale pouze pět minut. Po dvou šancích hostů byli domácí lepším mužstvem. Už v první půli mohl Dynamo poslat do vedení Zdeněk Ondrášek, ale napálil pouze břevno. Po pauze se sice radoval Baník, ale gól Filipa Kubaly kvůli ofsajdu uznán nebyl. Při závaru v ostravském vápně skóroval Samuel Šigut, jehož trefu muselo až po dvou minutách potvrdit video, které zkoumalo, zda míč přes čáru přešel. Poté už byli domácí v laufu a přidali ještě dvě branky, o které se postarali Martin Králik a Wale Musa Alli. Baník tedy na úvod jara zažil velmi hořkou porážku, v Českých Budějovicích padl jasně 0:3.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (16:58:51)

90+6

90+5
    Dávid Šípoš viděl za zdržování při rozehrávce žlutou kartu. Hodně zbytečné napomenutí vzhledem k tomu, že utkání je rozhodnuto.

90+5
    Jiří Boula vystřelil z velké dálky asi dva metry vedle českobudějovické brány.

90+4
    Baník po delší době kombinoval poblíž šestnáctky. Nakonec se ke střele dostal Matúš Rusnák, jenž napálil před sebou stojícího Nikla.

90+3
    Čtvrtou branku mohl přidat Wale Musa Alli! Mířil úplně sám na Letáčka, který mu ale skočil pod nohy a neinkasoval. České Budějovice si závěr užívají.

90+2
    Filip Blažek předvedl mizernou rozehrávku, po které Dynamo získalo balón. Dopředu s ním ale zbrkle nepostupovalo.

90+1
    Rána z dálky v podání Ewertona přesná nebyla. Mezitím rozhodčí oznámili, že se nastavovat bude šest minut. Ostrava by si ale pravděpodobně přála co nejrychlejší konec.

90
    Zápas se už z obou stran jen a pouze dohrává. Mezitím se dostáváme do 90. minuty duelu.

89
    Přihrávka z první v podání domácích přesná nebyla. K míči se dostává ostravský brankář.

88
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Sebastien Böhm.

87
    Boula si pomohl faulem a rozhodčí mu vysvětlil, že další podobný faul už bude mít karetní dohru.

86
    Jiří Letáček předvedl velkou chybu. K míči se tedy dostal Alli, který se snažil před prázdnou brankou vybídnout Robina Polanského, kterému přece jen pár centimetrů chybělo. Málem to bylo o čtyři góly.

85
    Zřejmě málokdo dnes čekal, že zhruba deset minut před koncem utkání bude zápas rozhodnut ve prospěch Českých Budějovic. Dynamo si dnes tedy připíše nejvyšší výhru v sezoně.

84
    Quadri Adediran si přebral míč a z otočky po zemi pálil. Dávid Šípoš ale ránu svého bývalého spoluhráče zastavil.

83
    ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Robin Polanský.

83
    Centr hostů si v šestnáctce našel Ewerton, který se parádně opřel do míče z první. Pokus brazilského záložníka zablokoval před Dávidem Šípošem jeden ze stoperů.

82
    Ewerton po spolupráci s Quadrim Adediranem přenechal míč Kpozovi, jehož centr byl ale hodně nepřesný.

81
    Jakob Tranziska je sice na trávníku jen pár vteřin, ale už si stačil prohlédnout od rozhodčího žluté napomenutí.

Daniel Fekets

Branky: 56. Šigut, 66. Králik (Alli), 69. Alli (P. Hellebrand)

Karty:   41. P. Hellebrand (CEB), 61. Alli (CEB), 81. Tranziska (CEB), 90+5. Šípoš (CEB) – 17. Lischka (OVA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
    SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Čermák (88. Böhm), Suchan, P. Hellebrand – Šigut (83. Polanský), Ondrášek (C) (78. Tranziska), Alli.
    Náhradníci: Janáček – Broukal, Hák, V. Hora, Osmančík, Prášek, Zíka, Novák.

Trenér: Jiří Lerch

FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Lischka (C), Pojezný (75. Blažek), Kpozo – Buchta (75. Rusnák), Boula, Rigo (60. Šín), Šehić (46. Ewerton) – Kubala – Ji. Klíma (75. Adediran).
    Náhradníci: Markovič – Mišković, Grygar, Frydrych, Šudák.

Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Novák

Diváci: 2 457