Chrudim – Opava 1:0 (kon.) | Vyškov – Žižkov 2:0 (kon.) | Prostějov – Líšeň 4:2 (kon.)
Vlašim – Dukla Praha 3:2 (kon.) | Táborsko – Olomouc B 6:2 (kon.)
1. SK Prostějov
4:2 (1:2)
SK Líšeň 2019
Sobota 07.10.2023, 10:30 • Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 12. kolo

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:6. (12:26:50)

Druhý poločas byl strhující. Domácí zvýšili aktivitu, tempo a nasazení. Pramenila z toho nejdřív branka Koudelky, který vyrovnal. Jenže Líšeň pak faulovala ve vápně, Jaroň otočil z penalty a branku, která pojistila vedení, zaznamenal v 89. minutě Silný. Prostějov tak vyhrál 4:2 a posunul se prozatím na dvanácté místo tabulky.

90+3

90+2
    Jeden z domácích riskantně sebral míč při centru hostů. Nejdříve si ho zpracoval, dal jeden žongl, a pak až ho odkopl.

90+1
    Domácí střídačka byla nyní hodně aktivní a vulgární v diskuzi směrem k rozhodčím. Plyne z toho jedna žlutá a jedna červená karta.

90+1
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov ().

90+1
    Druhý poločas bude prodloužen ještě o tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Prostějov zabránil centru z pravé strany od praporku, ale následně musel čelit rohovému kopu. Ten Líšeň rozehrála nakrátko, jenže akci si pak ofsajdem zkazila.

89
    Prostějov právě vstřelil branku! Domácí asi již definitivně potvrdili svou výhru. Byla to krásná akce, z levé strany přišel centr, který vyřadil z provozu i gólmana, a zakončil ho JAN SILNÝ.

88
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Macháček,
    ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Jakub Bolf.

87
    Míč se v pokutovém území Prostějova několikrát vystřídal na kopačkách obou celků. Domácí nebyli schopni ho odkopnout, Líšeň zase vystřelit.

86
    Koudelka fauloval Vandase. Líšeň měla k dispozici standardku, kterou si vzal na starost Matocha. Míč nakonec vykopl na rohový kop skvělým zákrokem Jaroň.

86
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka).

84
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Antonio Mionić,
    ze hřiště odchází Adam Vlasák, přichází Lukáš Raab,
    ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Dušan Joković.

83
    Prostějov právě vstřelil branku! Domácí zápas otáčí! Pokutový kop se hodně zdržoval, hostující gólman se hádal s rozhodčím ohledně postavení na brankové čáře. Nakonec dostal i žlutou kartu. PETR JAROŇ se pak rozběhl, náběh zpomalil, a následně poslal tvrdou ránu do pravého dolního růžku.

82
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Vlastimil Veselý).

82
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Jiří Mezera).

80
    Malec sprintoval do vápna, před ním už nikdo nebyl. Obránce Líšně ho nestíhal, tak ho nakonec podrazil a zavinil tak penaltu.

79
    Jan Koudelka zkusil znovu centr na zadní tyč, tato disciplína totiž Prostějovu dnes opravdu funguje. Ale tentokrát byl míč přetažený a Jan Silný na něj hlavou nedosáhl.

Jiří Polášek

Branky: 18. Elbel, 71. Koudelka, 83. P. Jaroň (pen.), 89. Silný – 36. Vlasák, 43. M. Jeřábek

Karty:   12. Elbel (PRO), 86. Koudelka (PRO) – 58. Polášek (LIS), 82. Mezera (LIS), 82. Veselý (LIS)

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:6.
    1. SK Prostějov: Krynskyj – R. Látal, Schaffartzik (C), K. Spáčil (42. Gábriš), Elbel (32. Cienciala, 88. Bolf) – Bartolomeu (46. Silný), Habusta, Koudelka (88. Macháček), Slaměna – P. Jaroň, Malec.
    Náhradníci: Šnajdr – Moučka.

Trenér: Josef Mazura

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, M. Jeřábek (C), Mezera, Lutonský – Vlasák (84. Raab), Polášek (84. Joković), Matocha, Machalík (73. Aldin), Sokol (84. Mionić) – Tauš (62. Vandas).
    Náhradníci: Vajner – A. Svoboda.

Trenér: Petr Maléř