Prostějov – Vyškov 0:1 (kon.) | Sparta B – Příbram 5:1 (kon.) | Táborsko – Žižkov 5:0 (kon.)
Dukla Praha – Opava 2:0 (kon.) | Olomouc B – Kroměříž 4:2 (kon.) | Chrudim – Varnsdorf 1:1 (kon.)
Vlašim – Líšeň 4:5 (kon.) | Brno – Jihlava 1:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (0:0)
FC Vysočina Jihlava
Středa 17.04.2024, 18:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 23. kolo

Klání mezi Zbrojovkou Brno a Jihlavou je již minulostí.

Po prvním poločase, ve kterém se nic nestalo, se oba celky do druhého poločasu dostaly v lepším tempu. Oba týmy se snažily více útočit. Zlomový bod přišel až na konci základní hrací doby, kdy Denis Granečný umístil svou střelu k tyči a od ní se míč odrazil do brány. Brno po zásluze Granečného a Sváčka, který předvedl několik zákroků, vítězí a odskakuje Jihlavě na rozdíl 3 bodů.

Brno v rámci 23. kola vítězí nad Jihlavou 1:0. (20:00:48)

90+6

90+5
    Faulem na polovině hřiště se provinil hráč hostí, a tak domácí nebudou nikam spěchat s rozehrávkou.

90+4
    Ještě jeden z pokusů Jihlavy o srovnání skóre, tento pokus skončil ale v náruči brankáře

90+3
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Jiří Hamza, přichází Luděk Pernica.

90+3
    ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Peter Juritka.

90+1
    Centr poslal do vápna Piško, jeho pokus odvrátil jeden z obránců Zbrojovky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec 4 minuty.

88
    ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází David Jambor.

88
    Dnešní utkání sleduje 2120 diváků.

87
    Hosté chtějí odpovědět. Teď krásný projektil vyslal na bránu jeden z hráčů Jihlavy, Sváček musel předvést opět jeden ze svých luxusních zákroků a vysloužil si i potlesk od domácích příznivců.

85
    Brno právě vstřelilo branku!
    První gól vidíme až v 85. minutě, kdy se DENIS GRANEČNÝ dostal k míči, utíkal na brankáře skoro sám a míč, který orazítkoval i tyč, doletěl až do brány. Domácí vedou 1:0!

83
    Domácí poslali centrovaný míč do vápna, tam ale nikoho nenašel.

82
    Hráči Brna ztratili míč na polovině soupeře a ten teď prchá dopředu, šance ale ztroskotala na nedorozumění a míč bude poslán do hry brankářem domácích.

80
    Kombinace dvou hráčů Jihlavy ve vápně soupeře, jednomu z nich ale míč uskočil a cestu si našel až ke gólmanovi.

78
    Brno chce vybojovat tři body. Teď u lajny utíkal Potočný, který chtěl svým centrem najít spoluhráče, ovšem našel opět skvěle připraveného Soukupa.

76
    Dvě střely na bránu zaznamenali hosté, brankář Sváček ale obě šance svým krásným zákrokem zastavil.

75
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Tomáš Svoboda.

Ondřej Mlčák

Branky: 85. Granečný

Karty:   32. Potočný (BNO), 40. Smejkal (BNO), 66. Jak. Řezníček (BNO) – 45. Vedral (JIH), 62. Farka (JIH), 65. Chytrý (JIH)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:6.
    FC Zbrojovka Brno: Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza (90+3. Lu. Pernica), Šural – Endl, Štepanovský (56. Nový) – Potočný, Jak. Řezníček (C) (90+3. Juritka), Smejkal (88. Dav. Jambor) – Alijagić.
    Náhradníci: Berkovec – Šlapanský, Večeřa.

Trenér: Lukáš Kříž

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka (75. T. Svoboda) – Lacko, A. Pešek, Selnar (63. Šancl) – T. Franěk, Araujo-Wilson (63. Ogiomade).
    Náhradníci: Mastný – Tureček, Shudeiwa, Sládek.

Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý

Diváci: 2 120