5:3 (2:0)
MFK Skalica
sk Pátek 29.09.2023, 17:30 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga • 9. kolo

Hlasy trénerov:

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "My sme analýzou vnímali, že Skalica má skúsený tím a dokáže držať loptu, čo sa aj ukázalo. V prvom polčase sme išli za výsledkom, darilo sa nám hrať tak, ako sme chceli. Ak by sme v prvom polčase premenili šance, tak mohlo byť po zápase. V druhom polčase nám nevyšiel taktický zámer, boli sme nepresní a Skalica to využila. Musím však chlapcov pochváliť za reakciu po inkasovaných gólov, ukázali kvalitu, chcenie a išli za výhrou. Je však potrebné sa zamyslieť nad niektorými vecami, musíme veci riešiť inak a je to na hlbšiu analýzu."

Pavol Majerník (MFK Skalica): "Zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom polčase nám nefungovalo nič. Zmenili sme systém hry, v kabíne sme si niečo povedali a hráči výborne zareagovali. Škoda, že za stavu 3:3 sme si zápas neustrážili a zaslúžene sme prehrali." (20:05:34)

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.

Divoký druhý polčas máme za sebou, Žilina napokon víťazí nad Skalicou 5:3.

90+6

90+5
    Pochváliť však jednoznačne treba aj Skalicu, pretože dnes Záhoráci rozhodne neboli v Žiline len do počtu a najmä v druhom polčase boli domácim viac než vyrovnaným súperom.

90+4
    V Žiline máme teda ďalší typický žilinský zápas s veľkým počtom gólov. Domáci sa dnes zahrávali so zdravím vlastných fanúšikov, mnohých už už obchádzali infarkty, ale zdá sa, že Šošoni dnes dokážu získať tri body.

90+3
    Žilina dala gól! Domáci zakombinovali pred šestnástkou hostí, MÁRIO SAUER si narazil loptu s Patrikom Iľkom a následne spoza šestnástky krásnou strelou vymietol všetky pavučinky v ľavom hornom rohu Junasovej bránky!

90+3
    Obrovská šanca hostí, z ľavej strany pálil Yann Yao, ale mieril nad Belkovu bránku!

90+2
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Andrej Stojčevski.

90+1
    Na trávniku ostáva otrasený jeden z domácich hráčov a bude potrebovať ošetrenie.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne šesť minút.

88
    Zápas je na chvíľku prerušený, až dvaja hráči skončili na trávniku v kŕčoch.

87
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, Skaličania sa ešte zo všetkých síl snažia o vyrovnanie.

87
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Adam Morong.

85
    V druhom polčase však Skalica dnes predvádza mimoriadne sympatický výkon, za ktorý by si jeden bod rozhodne zaslúžila.

84
    Preberajú sa aj domáci fanúšikovia, ktorí ženú svoj tím dopredu.

83
    Žilina dala gól! Po rohu MŠK sa ku centru dostal Mário Sauer, ktorý poslal jemný lob pred skalickú bránku. Tam už číhal HENRY ADDO, ktorého hlavička sa po odraze od trávnika dostala do siete Martina Junasa!