Pardubice – Ilves cz 1:3 (kon.) | Pelicans Lahti – Växjö 1:5 (kon.) | Stavanger – Färjestad 2:4 (kon.)
Aalborg – Tappara 1:2 (po pr.) | Mannheim – Bolzano 4:2 (kon.) | Biel – Košice 3:1 (kon.)
Rouen – Ingolstadt 3:5 (kon.) | Innsbruck – Ženeva 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Ilves Tampere
Čtvrtek 31.08.2023, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • Hokejová Liga mistrů • 1. kolo

To je z dnešního zahajovacího zápasu Hokejové ligy mistrů v Pardubicích vše, přeji hezký večer. (19:54:54)

Ilves Tampere přežil závěrečný nápor Dynama a z východu Čech si odváží vítězství. Ve 47. minutě sice vykřesal pardubickou naději na obrat Radil, další trefa v podání někoho z domácích hokejistů však nepřišla. V 50. minutě se naopak prosadil jeden z těch hostujících, konkrétně Suomi, a určil konečný výsledek 1:3. Střely na branku po třetí třetině – 29:21.

Nejlepší hráči zápasu:
    HC Dynamo Pardubice – Robert Kousal
    Ilves Tampere – Jakub Málek

59:50
    Ani Košťálek se svojí prudkou ránou neuspěl a Ilves se osvobozuje. O vítězi je rozhodnuto.

58:56
    Domácí fanoušci se už radovali z gólu, ale předčasně. Čerešňák pouze orazítkoval horní tyč.

58:31
    Domácí tým má v šesti lidech na ledě velký tlak.

57:52

57:35
    Adam Musil v dobré šanci neuspěl.

56:58
    Hit pardubického hráče byl tak tvrdý, že v rohu kluziště soupeře prohodil vraty mantinelu.

56:50
    Ve chvíli, kdy už Klouček byl na střídačce, se zkusil do prázdné brány trefit jeden z hostujících hráčů. Těsně minul.

56:32
    Ke střele si v rychlosti nabruslil Kousal, jeho pokus byl obránci usměrněn vysoko nad plexisklo.

56:15
    Cienciala vystřelil těsně vedle levé tyče, tlak Dynama pokračuje.

55:59
    Domácí nebyli tak daleko ke gólovému úderu, Málek ale svůj tým podržel. Následně byla k vidění menší roztržka.

55:52
    Vyloučení v týmu Ilves Tampere:
    Les Lancaster – 2 min., držení.

55:16
    Rychlý brejk Pardubic skončil jen ránou do mantinelu.

54:40
    Po krátkém pobytu Dynama v útočném pásmu jsou na tahu opět hokejisté z Finska.

53:47
    Ze souboje u zadního mantinelu za Kloučkovou bránou vyšli vítězně domácí, hosté se však ke kotouči rychle dostali.

53:12
    Málek hru uklidnil ukrytím puku pod lapačku.

Dnešní utkání sleduje 6423 diváků.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 47. Radil (Kousal, Zohorna) – 9. Ikonen (Mäntykivi, Stránský), 26. Ratinen (Palve, Friman), 50. Suomi (Ikonen, Kodýtek)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – Musil D., Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko, Hrádek – Říčka, Sedlák (C), Hyka – Paulovič, Zohorna (A), Radil – Cienciala, Kousal, Urban – Mandát, Musil A., Vondráček
    Trenér: Václav Varaďa

Ilves Tampere: Málek (Gunnarsson) – Friman (C), Lancaster, Mašín, Pelli, Parikka, Latvala, Jurmo – Suomi, Kodýtek, Meskanen – Stránský, Mäntykivi, Ikonen (A) – Ratinen, Palve, Päkkilä – Virtanen, Grégoire, Könönen – Nyman
    Trenér: Antti Pennanen

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Svoboda, Hynek