Letňany – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Kopřivnice – Pov. Bystrica 1:3 (kon.) | Žďár n/S – Technika Brno 7:6 (kon.)
Opava – Šumperk 4:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 4:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:5 (kon.)
Vyškov – Vel. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Benátky n/J – Děčín 3:6 (kon.) | Mostečtí Lvi – Kralupy n. Vltavou 0:0 (zruš.)
Písek – Příbram 3:2 (kon.)
HK Opava
4:5 (0:1, 3:4, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Úterý 12.09.2023, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • Přípravné zápasy

To je z mé strany vše. Pěkný zbytek úterního večera přeje Tomáš Chalupa. (20:25:39)

Je dobojováno! Šumperk v Krnově s Opavou vítězí poměrem 5:4. De facto vše podstatné nabídla fanouškům druhá třetina, ve které padlo sedm z celkových devíti branek. Slezané třikrát prohrávali o tři branky, vždy ale dokázali snížit a nakonec byl zápas dramatický až do posledních minut. Draci nicméně výhru uhájili a odváží si těsnou výhru.

59:44
    Tohle už vypadá pro Šumperk velice dobře! Draci po zakázaném uvolnění domácích zřejmě duel dohrají v opavské třetině.

59:15
    Opava v šesti!

58:45
    Hraje se nyní v pásmu domácích.

58:05
    Opava se tlačí kupředu, nahazování puků do třetiny ale zatím úspěch nepřináší.

57:10
    Beránek s Rutarem se po odpískání dostali do křížku před brankou Šumperku a oba putují na dvě minuty za katr. Oba za hrubost.

56:50
    Opavě se v tuto chvíli čas začíná rychle krátit.

55:49
    Slezan zatlačil soupeře a toužil po vyrovnávací brance. Šindelář na modré dokonce dostal prostor ke střele, v rozhodující chvíli ale všichni Opavští vyklidili předbrankový prostor a Ryšavý tak snadno zasáhl.

55:20
    Necelých pět minut před koncem utkání se kotouč ocitl mimo hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.

54:55
    Jan Thiel se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a vydal se z obrany na útočný výlet. Nakonec se dostal až mezi kruhy a z pravé strany pálil, Ryšavý si ovšem ránu na bližší tyč pohlídal.

54:15
    Další rána směřující na opavskou branku. Tentokrát byla rána od modré tečována a skončila zhruba metr vedle.

53:22
    Tadeáš Jaroš dostal v blízkosti opavské kasy spoustu prostoru a mohl trestat! Šestou branku v síti Slezanu ale odmítl pohotovým zákrokem Nowak.

53:07
    Opavě byla ve vlastní třetině odpískána hra vysokou holí.

52:35
    Opava právě vstřelila branku!
    Máme zaděláno na dramatických osm minut! Opavští totiž vystřelili od modré čáry, kotouč byl následně tečován a Ryšavý stačil puk pouze vykopnout betonem. Přímo před brankou ale číhal ADAM BERÁNEK, kterému se přízemní ranou podařilo puk procedit do sítě. Asistence: Jan Vojtovič, Jan Thiel.

52:13
    Velice nadějně vypadající útok Opavy zastavuje postavení mimo hru.

51:30
    Po delší době v permanenci také Nowak. Při střele Cibuzara toho opavský brankář moc neviděl, na poslední chvíli ale puk srazil mimo svou svatyni.

50:30
    S ranou z mezikruží nepochodil ani Adam Holík.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 25. Vojtovič (Ludvík, Vašenka), 29. Kadula (Štindl), 40. Kotásek (Ludvík, Stuchlík), 53. Beránek (Vojtovič, Thiel) – 9. Scheuter (Horký), 22. Scheuter (Horký, Rutar), 24. Cibuzar (Skopal), 28. Pitkänen (Skopal), 33. Šišolák (Jaroš, Jaakkola)

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Ervasti, Adamec, Holík, Thiel, Pachula, Ludvík – Krupa, Stuchlík, Kotásek, Brada, Štindl (A), Kadula, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Horizral, Hendrych, Buršík.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

DRACI PARS ŠUMPERK: Ryšavý (Kacbunda) – Rutar (A), Hohl, Jaakkola, Hajduch, Křivohlávek, Cibuzar, Minařík – Jaroš (C), Nilsson, Šišolák, Pitkänen, Skopal, Polách, Müller (A), Scheuter, Horký.
    Trenér: David Káňa.