Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | Slavia – Kolín 1:0 (2:0 po s.n.)
Litoměřice – Sparta 0:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 2:4 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Tábor – Jihlava 1:2 (0:3 po s.n.) | Sokolov – Chomutov 1:2 (kon.)
AZ Havířov
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HC Frýdek-Místek
Úterý 08.08.2023, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Přípravné zápasy

Utkání, které doprovázela vcelku dobrá atmosféra, je u konce. Padlo celkem sedm branek, diváci se tak jistě nenudili. Po první třetině byl stav sice vyrovnaný 1:1, rozhodla ale zejména ta poslední, kdy AZet zvyšoval své vedení, na které už prvoligoví Rysi nedokázali najít odpověď. (20:10:06)

59:42
    Z pravé strany to nyní zkusil Kozlík, před bránou se ještě pokoušel tečovat puk do brány Pouzar, ale neuspěl.

59:27
    Teď už jsou sice zpátky, ale prostor na střelu nemají.

59:12
    Kvůli špatné přihrávce Rysi neudrželi útočnou třetinu.

58:51
    Frýdek-Místek má v závěru utkání k dispozici přesilovku, za krosček je vyloučen Vosátko.

58:21
    Hosté začínají od vlastní brány.

56:09
    Havířov právě vstřelil branku!
    Necelé čtyři minuty před koncem domácí vedou 5:2! Domácí vyhráli vhazování před hostující brankou, po ráně Pavla Korčiana od modré se ŠIMONU PAVLÍKOVI podařilo tečovat kotouč do brány. Asistence: Pavel Korčian a Jakub Apolenář.

56:04
    Síly na ledě se ale vyrovnají, Hotěk se totiž provinil krosčekem.

55:27
    Nicméně Rysi jsou teď o krok rychlejší, domácí měli veliké štěstí, že Šuhaj promáchl, po následné ráně Hamana došlo ke zlomení hole Kunce.

55:03
    Haman na nic nečekal a zkusil to od modré, ale chyběla mu přesnost, puk je proto za bránou.

54:49
    Menším trestem za hákování je potrestán havířovský Ćmiel.

54:19
    Další pokus Frýdku-Místku vypadal hodně dobře, před bránu si najížděli Kowalczyk a Dvořák, avšak Sachr si poradil.

53:46
    Pokus Hrachovského byl zblokován do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.

53:23
    Hotěk vracel puk před Sachra, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

52:03
    AZet vede o dvě branky! Havířovu se vyplácí tlak, který si ve třetí třetině vytváří, Šimonů si sice na ránu ONDŘEJE ŠEVČÍKA sáhl, puk však pomalu doklouzal za čáru. Asistence: Šimon Pavlík.

51:57
    Šimonů na poslední chvíli vytáhl beton proti střele Franka z pravé strany.

Dnešní utkání sleduje 862 diváků.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 7. Mrva (Ševčík, Pavlík), 31. Franek (Kunc, Křivohlávek), 38. Havlík (Pavlík), 53. Ševčík (Pavlík), 57. Pavlík (Korčian, Apolenář) – 14. Haman (Pouzar), 22. Cedzo (Kowalczyk, Hotěk)

AZ Havířov: Sachr (Šindelka) – Kunc (A), Havlík, Korčian, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Kalina – Mrva (C), Křivohlávek (A), Franek – Apolenář, Ćmiel, Pawliczek – Tvrdý, Pavlík, Kotásek – Middleton
    Trenér: Jiří Raszka

HC Frýdek-Místek: Švančara (31. Šimonů) – Urbanec, Haman, Kowalczyk, Hrůzek, Homola, Hrachovský – Macháček, Hudeček, Kozlík – Cedzo, Hotěk, Šuhaj – Brada, Dvořák, Ramik – Geidl, Matěj, Pouzar – Bartoš
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Koziol – Veselý, Návrat