Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:6 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 28.08.2023, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

A je konec. Ve třetí třetině to bylo pořádné drama, když hosté dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Ve 44. minutě Tomiga udeřil v přesilové hře, když se nacházel v bezprostřední blízkosti branky. Halík se štěstím využil i další početní výhodu Zubrů a hostům chybělo ke srovnání jen málo. Jak se Přerovu dařilo v přesilovkách, trestná střílení se jim proměnit nepodařilo. Hradil mohl ze zmíněné situace srovnat na 5:5, to se mu ale nepovedlo. Hra v šesti taktéž úspěch nepřinesla a první 3 body v sezoně bere Olomouc.
    To je ode mě vše, Petr Martínek se s vámi loučí. Zase někdy na počtenou. (19:43:26)

58:50
    Přerov to zkouší v šesti hráčích bez gólmana.

58:49
    Frgál likviduje pokus od modré čáry.

58:00
    Po konci přesilovky se spíše daří hostům, kteří usilují o srovnání.

57:15

56:32
    Hradil neproměnil trestné střílení a tak hosté stále ztrácí o jeden gól. Frgál vyrazil puk betonem.

56:30
    Samostatný únik přerovského hráče zastaven faulem, bude trestné střílení.

55:55
    Po návratu před Ryšavého se nadějná šance odrazila od tyčky.

55:46
    Přerov ihned dokázal vyhodit a Olomouc si musí vybojovat návrat.

55:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Adam Holík – 2 min., vysoká hůl.
    53:54 Matěj HALÍK - 5:4

53:54
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři prohrávají už jen o gól. Přesilové hry hostům vycházejí a snižují na 4:5. Halík vyslal pokus na Frgála a pod tělem brankáře se puk se štěstím pro hosty dostal za čáru. Asistence: Ondřej Kolařík a Adam Tomiga

53:50
    Přerov hrozí ze šancí a domácí obrana musí být na pozoru.