Mountfield HK – K. Vary 3:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 5:0 (kon.) | Č. Budějovice – Litvínov 6:3 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.)
Přerov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 31.08.2023, 18:00 • ZS Přerov • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (21:16:39)

Dlouho nerozhodné utkání nakonec končí výhrou Přerova 4:2. Zubry nejprve vrátil do vedení Jan Hanák, ale Vítkovice odpověděly v přesilovce zásluhou gólu Matěje Prčíka. Zlomový moment pro celý zápas nastal v čase 58:51, kdy Jan Hanák z dorážky zblízka přidal druhou branku a donutil Ostravany riskovat s prázdnou bránou. Do té posléze poslal puk Radim Hradil a potvrdil premiérový triumf Zubrů v této extraligové sezoně.

59:34 Radim HRADIL - 4:2

59:34
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté to zkusili bez brankáře, nic jiného jim v závěru vlastně ani nezbývalo. Kotouč však vyvezl RADIM HRADIL, a i když na první pokus nastřelil bránícího hráče před sebou, napodruhé už trefil místo u pravé tyče prázdné vítkovické brány. Také Hradil skóruje podruhé v duelu. Asistence: Tadeáš Hlávka a Dan Bárta.

58:51
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.
    58:51 Jan HANÁK - 3:2

58:51
    Spolupráce dvojice Ondřej Kolařík – JAN HANÁK znamená minutu a devět sekund před koncem třetí třetiny vedoucí branku Zubrů. Kolařík se zbavil v útočném pásmu bránícího soupeře a jeho střelu z levé strany zblízka dorazil za Irgla důrazný Hanák. Pro domácího útočníka s číslem 10 jde o druhou trefu v duelu. Asistence: Ondřej Kolařík.

58:37
    Jan Hanák získal puk ve středním pásmu a odpálil ho k brance Vítkovic.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Hosté ujeli při oslabení dva na jediného Přerovana. Naštěstí pro Zubry Vehovského přihrávka nebyla zcela povedená a Ryšavý ji nasměroval mimo bránu.

57:14
    Po levém křídle projel Holík a nahazoval na hostující branku. Irgl si připsal rutinní zákrok lapačkou.

56:47
    Vítkovice získaly puk ve středním pásmu a odpálily ho k Ryšavému.

56:01
    Billa zkusil nahodit puk od modré čáry, nicméně kotouč byl několikrát tečován a skončil vedle vítkovické branky.

55:43
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Jakub Slusarczyk – 2 min., nedovolené bránění.

55:11
    Puk se odrazil na přerovskou střídačku a ta zasáhla do hry, kvůli čemuž se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

54:52
    Zubři si nyní nekomplikovali situaci a lehkým odehráním dostali kotouč z obranného pásma do střední třetiny.
    53:40 Matěj PRČÍK - 2:2

53:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    První využitá přesilovka v zápase a Vítkovice vyrovnávají. MATĚJ PRČÍK měl na modré čáře dost místa, a i když se před obráncem hostujícího celku nacházel chumel těl, zkusil zakončit. Kotouč byl ještě tečovaný a zapadl za pravou tyč domácí branky. Asistence: Maxim Vehovský a Matěj Žídek.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 5. Hradil (TS), 52. J. Hanák (Kolařík), 59. J. Hanák (Kolařík), 60. Hradil (Hlávka, Da. Bárta) – 17. Milata (Štiak), 54. Prčík (Vehovský, Žídek)

HC ZUBR Přerov: Ryšavý (Vojtek) – Holík (C), Da. Bárta, Billa (A), Tomiga, Pekr, Koblížek, Janek – Kuchta, Hradil, Hlávka – Kolařík, Halík, J. Hanák – Buršík (A), Švejda, Lysoněk – Hyža, Mašek, Dobša.
    Trenér: Pavel Neuman

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Smolka) – Puchala (C), Bialy, Kalandra, Chaloupka (A), Prčík, Vi. Glos, Man – Štiak (A), Tobola, Milata – Fojtík, Zapletal, Žídek – Slusarczyk, Muroň, M. Hanák – Chlán, Saxa, Vehovský.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Skopal, Maršálek – Bezděk, Tvrdý