Kometa Brno – Přerov 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Úterý 19.09.2023, 18:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Konec zápasu. (20:03:53)

59:27
    Už je rozhodnuto. Kometa ovšem ještě pokračuje ve svém tlaku v útočném pásmu. Střely domácíhon týmu ale nejsou přesné.

58:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno se velmi rychle prosazuje do prázdné přerovské brány. Denis Bárta vyhrál vhazování a Kevin Horváth po levém křídle bez problémů nabruslil do pásma. Už mohl střílet, našel ovšem ještě lépe najíždějícího DAVIDA MORAVCE, kterému kotouč naservíroval. Asistence: Kevin Horváth, Denis Bárta.

57:52
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Přerova. Vojtek je na střídačce.

57:43
    Martiňák nahodil puk ze středního pásma přesně na brněnskou branku. Kavan chvíli váhal s rozehrávkou, ale nakonec puk přikrývá lapačkou.

57:22
    Ani domácím se ale v posledních minutách třetí třetiny v ofenzivě příliš nedaří. Akce jim kazí nepřesné přihrávky.

56:33
    Hanák vyslal ze středního pásma do útoku Škňouřila, ale tomu se nepodařilo prosmýknout přes přesilu bránících hráčů Komety. Domácí nazahují kotouč do útočné třetiny.

55:44
    Domácí v plném počtu. Deset sekund do konce přesilovky začali Zubři s kombiací, na jejímž konci stál Dan Bárta, který pálil od modré čáry. Po jeho pokusu kotouč nebezpečně poskakoval kolem brankoviště a odklidil jej až Ulbricht.

55:06
    Zubři se ještě neusadili v pásmu. Stále jim zbývá necelá minuta přesilové hry.

54:19
    Přerovští začali svou přesilovku pěkně, po první chybě se ale k puku dostala Kometa, která okamžitě vyhazuje.

53:44
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Adam Boltvan – 2 min., hákování.

53:29
    Kometa z přerovské kombinace udělala přečíslení dva na jednoho. Otava obhodil vracejícího se Billu, čímž vyslal do brejku Boltvana. Druhý jmenovaný hráč Komety bekhendovým pokusem nad beton neuspěl. Povedená nebyla ani Rakusova následná dorážka.

53:03
    Přerov se po vyhraném buly v útočném pásmu začal cpát do brankoviště a snažil se kotouč dostrkat za Kavanova záda.

52:48
    Hraje se spíše ve středním pásmu, protože útočné akce obou týmů troskotají krátce po přechodu útočné modré čáry, ale přesto má o něco více ze hry Přerov. Naposledy zahrozil Mašek, jehož pokus od modré skončil v Kavanově náruči.

52:04
    V situaci jeden na jednoho se ocitl Buršík. Jeho prudkou ránu z levého kruhu má Kavan ve své výstroji.

51:44
    Brněnské přečíslení tři na dva zakončoval z levého křídla Bárta. Střela mu ale nesedla a puk skončil za brankou.

51:18
    V lapačce skončil puk také po další akci, a to na druhé straně, kdy svou spolupráci zakončovali Bárta s Habermannem.

50:42
    Domácí ve vlastním pásmu chybovali a ke střele se tak mohl dostat nikým nehlídaný Šťastný. Jeho rána se otřela o Kavanovu masku a skončila za brankou. Nebezepečná byla taky další střela od modré, kterou brněnský gólman ukryl do lapačky.

50:04
    Boltvanovi se nepodařilo po přihrávce od modré čáry dobře zorientovat v mezikruží, a tak netečoval nadějně vypadající střelu. Kometa se nadále drží v útoku.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 6. J. Nesvadba (K. Horváth), 8. Veselský (Zembol), 32. K. Horváth (De. Bárta), 36. Zembol (Chludil, Ekrt), 59. D. Moravec (K. Horváth, De. Bárta) – 17. Hradil (Hlávka, Da. Bárta), 49. Tomiga (Buršík, Billa)

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Ulbricht (A), A. Pospíšil, Jurný, D. Svoboda, Kuswito, Bůžek – Zembol, Ekrt, Chludil – Rakus, Otava (C), Boltvan (A) – De. Bárta, Habermann, Veselský – J. Nesvadba, D. Moravec, K. Horváth.
    Trenér: Karel Beran

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Holík (C), Da. Bárta, Billa (A), Tomiga, Škňouřil, Pekr, Janek – Kuchta, Hradil, Hlávka – Buršík (A), Halík, J. Hanák – Hyža, Mašek, Švejda – Martiňák, Nášel, Šťastný.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Vaněk, Blaha – Kleprlík, Smetková