Kometa Brno – Třinec 3:0 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:3 (kon.) | Jihlava – Přerov 5:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 6:2 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 16.09.2023, 12:00 • Veřejné sportoviště pro zimní sporty, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Je tu konec utkání DHL extraligy juniorů, ve kterém HC Dukla Jihlava přehrála HC ZUBR Přerov 5:2.

Jako první se ve druhé minutě prosadil po pěkné akci Maxim Burkov , na jehož branku zareagoval o pár minut později Tadeáš Hlávka. Gólový účet v první třetině uzavřel svou druhou brankou opět Maxim Burkov. Druhá třetina patřila jasně domácím, ve 26 minutě se prosadil Šimon Báťa, na jehož branku navázal o 20 vteřin později Lukáš Číhal . Poslední branku třetí třetiny zaznamenal Rostislav Nosek . Zubři se ve třetí třetině zmohli pouze na snížení stavu, když skóroval Tomáš Šťastný .

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (14:18:54)

59:15 Tomáš ŠŤASTNÝ - 5:2

59:15
    Přerov právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ ŠŤASTNÝ si našel puk mezi kruhy a bez váhání vystřelil, proti jeho střele zápěstím neměl brankář šanci zasáhnout.. Asistence: Radek Martiňák, Matěj Škňouřil.

57:59
    Střelu od modré bezpečně chytá Ryšavý, vhazování před ním se tak bude opakovat.

57:49
    Hosté si připisují další zakázané uvolnění.

55:33
    Na ledě se přitvrzuje, roztržku mezi protihráči klidní čároví rozhočí.

53:05
    Jonáš Jungwirth vystřelil od modré čáry, jeho přízemní střela o pár centimetrů minula levou tyč.

51:40
    Ryšavá si připisuje další zákrok proti střele z levé strany.

49:35
    Domácí protestují proti zakázanému uvolnění, rozhodčí to řeší, jejich verdikt se ale pravděpodobně nezmění.

47:57
    Burkov se provinil hraním v offsidu. Vhazuje se před střídačkou hostí.

46:20
    Obrana Přerova byla pod velkým tlakem, takže zvolila vyhození puku na zakázané uvolnění.

44:50
    Jonáš Jungwirth využil špatné rozehrávky soupeře a dostal se sám před brankáře. Klička do forhendu se mu ale nepovadla.

43:50
    Šimon Báťa dostal přihrávku mezi kruhy, kde ho nikdo neatakoval, a tak měl poměrně dlouhý čas na rozmyšlenou, kam vypálí. Ryšavý jeho ránu k pravé tyči vykryl lapačkou.

42:23
    Riskantní rozehrávka hostům nakonec vyšla a hra se přesouvá do středního pásma.

41:11
    I Dukla si připisuje první střelu ve třetí třetině, postaral se o ni Robert Váňa

40:15
    Na úvod třetí třetiny vybojovali hosté vhazování v útočném pásmu.

40:01

Aleš Racek

Branky a nahrávky: 2. Burkov (Číhal, Jeletz), 17. Burkov, 26. Báťa (P. Mrtka), 26. Číhal (Jo. Jungwirth, Kuprijanov), 34. Nosek (Vandas, Vovsík) – 9. Hlávka (Da. Bárta, Kuchta), 60. Šťastný (Martiňák, Škňouřil)

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Cinka) – Vandas, Vovsík (C), Číhal (A), Jeletz, P. Mrtka, Ludvík, Topol – Báťa (A), Rauš, Bulík – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – R. Váňa, Modl, Nosek – Šabatka, Niederhafner, Já. Jungwirth.
    Trenér: Michal Broš

HC ZUBR Přerov: Vojtek (26. Ryšavý) – Koblížek, Billa (A), Pekr, Tomiga, Da. Bárta, Janek, Škňouřil – Holík (C), Hlávka, Buršík (A) – Hyža, Švejda, Nášel – Halík, Šťastný, Kuchta – Mašek, Martiňák, J. Hanák.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Jurak, Hlinka