Č. Budějovice – Liberec 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.)
Přerov – Olomouc 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 4:3 (2:0 po s.n.) | Sparta – Plzeň 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Dnešní zápas nakonec ještě Vítkovice zdramatizovaly, když dokázaly ihned na začátku poslední třetiny vyrovnat. Už to vypadalo, že v enteria areně budeme svědky prodloužení. Tomu ale tři minuty před koncem základní části zabránil Tomáš Jaša, který Pardubicím vystřelil vítězství. (20:23:07)

59:49
    Vhazuje se před Vilémem, Vítkovice mají poslední šanci vyrovnat.

58:59
    Jeden z domácích hráčů zkoušel kotouč vyhodit, obrana Vítkovic jej ale zastavila.

58:43
    Po oddechovém čase zkouší hosté hru bez brankáře.

57:54
    Pardubice se snaží nedávat hostům šanci, což se prozatím daří. Jediný kdo mohl vyrovnat byl Krejsa, orazítkoval ale pouze brankovou konstrukci.

56:21
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po konci vlastního oslabení se do šance dostala dvojice Jaša – Kubíček, kdy druhý jmenovaný přihrál právě TOMÁŠI JAŠOVI na pravý kruh a ten se nemýlil a umístil kotouč za záda Smolky. Asistence: Josef Kubíček a Tom Kaštánek.

54:27
    Vítkovice setrvávají v postavení, Vilém musel již dvakrát zakročit proti nepříjemným střelám.

54:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Josef Kubíček – 2 min., hákování.

52:59
    Tobola se mohl dostat do úniku, kdyby ho nedostihl a velmi dobrým zákrokem neodstavil Švec.

52:38
    Prčíkovu nepříjemnou střelu vyrazil Vilém pryč.

51:32
    Pardubice vyváží kotouč do útočné třetiny, kde jej nabízel Červenka najíždějícímu si hráči. Pas ale zblokoval dobře bránící hráč Vítkovic.

50:49
    Stále se hraje vyrovnaně, u kotouče jsou nyní Vítkovice.

49:21
    Červenkovu ránu od modré Smolka vykryl.

48:22
    Vítkovice se na moment osvobodily, Pardubice si ale kotouč vzápětí berou zpět.

47:58
    Pardubice stále udržují tlak v útočné třetině.

47:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Matěj Prčík – 2 min., držení.

45:18
    Po dobré souhře se o dorážku do sítě hostů pokoušel Burda, obrana Vítkovic ale tým podržela.

44:42
    Pardubice mají šanci získat svůj náskok v přesilové hře, nyní jsou také u kotouče v útočné třetině.

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 35. A. Fiala (Pavlata, K. Červenka), 57. Jaša (J. Kubíček, Kaštánek) – 42. Žídek (Milata, Prčík)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Švec, Rájek, K. Červenka (C), Kaštánek, Kubánek, Hebek (A) – Gromadzki, A. Fiala, Pavlata (A) – Helikar, D. Burda, J. Kubíček – Jaša, Jevtěchov, Tomas – Š. Bartoň, Pilař.
    HC Vítkovice Ridera: Smolka (Irgl) – Vi. Glos, Kalandra, Čuba, Bialy, Chaloupka (A), Prčík, Puchala (C) – Štiak (A), Tobola, Krejsa – Milata, Fojtík, Muroň – Slusarczyk, Žídek, M. Přibyl – Saxa, M. Hanák, Chlán.