Plzeň – Liberec 1:2 (kon.) | Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 0:6 (kon.)
Pardubice – Jihlava 1:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:3, 0:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 28.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

To je ode mě vše, přeji hezký sváteční večer. (20:07:32)

Vše podstatné v rámci tohoto zápasu se odehrálo v první třetině, v níž Jihlava odskočila do vedení 3:1. Dynamu se dnes v útoku příliš nedařilo a na zvrat se ve zbylém průběhu klání nezmohlo.

59:51
    Cinka v závěru pomohl Jihlavě ještě dvěma zákroky. O vítězi je rozhodnuto.

59:21
    Po nepřesné ráně se Dynamo zase vyhnalo do středního pásma.

58:44
    Domácí se opět neudrželi v útočném pásmu.

58:03
    Helikar převzal na modré čáře pas od spoluhráče, o puk ale hned přišel.

57:47
    Dynamo se přes určitá zakončení v přesilové hře neprosadilo. Na vyrovnání má lehce přes dvě minuty.

57:39

56:57
    Pardubická přesilovka nepůsobí beznadějně, Dukla se ale zatím dobře brání.

56:14
    Domácí mají šanci udeřit v přesilovce. Cinka si s nahozením od modré čáry poradil.

55:39
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Jonáš Jungwirth – 2 min., podrážení.

55:19
    Je tu další zakázané uvolnění Jihlavy.

55:09
    Východočechům se nedaří přesně rozehrát a tím pádem ani zatlačit soupeře na jeho území.

54:36
    Po jihlavském nahození puk skončil v ochranné síti, následuje buly uprostřed kluziště.

54:26
    Icing odpískán rovněž na druhé straně.

53:54
    Dynamu už moc času nezbývá. Teď se jeho hráči dopustili zakázaného uvolnění.

52:51

52:40
    Kubíček v oslabení zakončil z levého kruhu, Cinka byl u přední tyče připravený.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 9. D. Burda (J. Kubíček, K. Červenka) – 3. Burkov (Kuprijanov, Jo. Jungwirth), 8. Jo. Jungwirth (Kuprijanov), 12. Bulík (Modl, Coufal)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Švec, Hebek (A), Chabada, Rájek, K. Červenka (C), Šmerda, Kaštánek – Tomas, Gromadzki, Pavlata (A) – Helikar, D. Burda, J. Kubíček – Jaša, Jevtěchov, Paleček.
    Trenér: David Havíř

HC Dukla Jihlava: Cinka (Vejmelka) – Vovsík (C), Vandas, Číhal (A), Jeletz, Ludvík, P. Mrtka, Topol – Báťa (A), Rauš, Klapica – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – Nosek, Modl, R. Váňa – Šabatka, Coufal, Bulík.
    Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Wagner, Bernat – Juránek, Landsmann