Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:6 (1:3 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 4:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 07.10.2023, 14:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

V první třetině se šlo do šaten za vyrovnaného stavu, na začátku druhé třetiny si vzalo Dynamo vedení zpět. Jenže hosté dvěma góly v rozmezí tři minut si vzali vedení do své hrsti. Brzkou brankou ve třetí třetině domácí srovnali a už když to vypadalo, že to půjde do prodloužení, tak hosté dvě minuty před koncem udeřili, když byl Boltvan nepokrytý před bránou. Díky tříbodové výhře se Kometa společně s Třincem opět vzdálili svým pronásledovatelům v tabulce, mezi kterými je také pardubické Dynamo. (16:19:55)

59:53
    Dominik Pavlata dostal puk do slotu, kde byl ale rychle dostoupen. O výsledku je rozhodnuto.

59:26
    Dynamo sice vyhazuje, při snaze za srovnáním se potřebuje dostat do pásma.

59:12
    Kometa se drží v pásmu Dynama.

58:14
    Dynamo přišlo možná o naději na srovnání, když Koudelka při otočce za vlastní bránou nešťastně zasáhl předkloněného protihráče do obličeje.

58:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Jakub Koudelka – 2 min., vysoká hůl.

57:49
    Červenka se musí vrátit pro puk do středního pásma.

57:16
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:16
    Kometa právě vstřelila branku! A jako bych to zakřikl! Nedorozumění domácích před bránou vyústilo ve střelu ADAMA BOLTVANA, který překonal Tuláčka pod horní tyč – 3:4! Asistence: Denis Bárta a Antonín Pospíšil

56:33
    Teď hodně neurovnaná pasáž od obou týmů. Vypadá to, jako by byly oba týmy s výsledkem spokojeni a čekají na prodloužení.

55:26
    Tomasovi sjel puk z hokejky při střele.

54:12
    Jindřich Habermann tečoval mimo bránu.

52:45
    Kometa má v této části hry o něco navrch, teď ji ale zastavil ofsajd.

51:47
    Příliš zběsilou přihrávku Pavlata nezachytil a je z toho jenom icing.

51:09
    Po tečovaném nahození z hole Jakuba Zubíčka zvonila za Tuláčkem tyč!

49:23
    Chvilkový zmatek před bránou Dynama vyřešen, bude se vhazovat.

49:08
    Tuláček dostal střelu z kruhu do helmy a vyžádal si přerušení hry.

48:30
    Kometa má výhodu zkrácené početní výhody.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 7. Jevtěchov (Š. Bartoň, Tomas), 22. Jaša (Kalužík, Kaštánek), 42. D. Burda (Helikar, Tomas) – 18. Chludil (Rakus, Ekrt), 30. Rakus (D. Moravec, D. Svoboda), 33. D. Moravec (Ekrt), 58. Boltvan (De. Bárta, A. Pospíšil)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Batih) – Koudelka, K. Červenka (C), Hebek (A), Švec, Rájek, Kaštánek, Šmerda – Pavlata (A), D. Burda, Helikar – Krčál, A. Fiala, Macek – J. Kubíček, Jaša, Kalužík – Tomas, Jevtěchov, Š. Bartoň.
    Trenér: David Havíř

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Ulbricht (A), F. Němec, A. Pospíšil, D. Svoboda, Bůžek, Kuswito, Zubíček – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Chludil, Ekrt, Rakus – K. Horváth, D. Moravec, J. Nesvadba – Mots, Habermann, Veselský.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Gregar, Landsmann