Tychy – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Jastrzębie – Prostějov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:2 (kon.)
K. Vary – Plzeň 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – Litoměřice 1:2 (kon.) | Kolín – Banská Bystrica 1:0 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 4:1 (kon.) | Vítkovice U21 – Opava 5:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Cracovia 3:2 (po pr.) | Jihlava – Znojmo 6:3 (kon.) | Benátky n/J – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Vsetín – Trenčín 6:5 (1:0 po s.n.) | Pardubice B – Třebíč 7:6 (3:0 po s.n.) | Kladno – Litvínov 1:5 (kon.)
Havířov – Katowice 0:7 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 4:3 (kon.)
Mostečtí Lvi – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Chomutov – Landshut 4:1 (kon.) | Přerov – Zlín 0:3 (kon.)
Technika Brno – Vyškov 2:9 (kon.) | Poruba 2011 – Osvětim 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Aksam Unia Osvětim
Čtvrtek 17.08.2023, 19:15 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Z dnešního hokejového klání je to ode mne vše. Ještě Vás pozvu na zítřejší zápas Poruby s Prostějovem, který se odehraje od 17 hodin opět v Ostravar Aréně.

Přeji krásný zbytek večera a příjemný pátek s víkendem.

Na počtenou. (21:35:27)

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Ve druhé minutě snížil Dziubinski a jak se později ukázalo, byl to ze strany Osvětimi poslední gól utkání. RT TORAX odpověděl v deváté minutě třetího dějství, kdy slavila dvojice Šedivý – Střondala a v závěru třetiny, kdy hráli hosté bez brankáře, do prázdné brány dopravil puk Marek Tvrdoň.

HC RT TORAX Poruba 2011 slaví v turnaji druhou výhru a je kousek od čtvrtého turnajového vítězství.

59:09
    RT TORAX ubránil oslabení. Nic na skóre nezměnil ani Dziubinski a jeho střela z osy hřiště.

58:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Střondala – 2 min., sekání.

58:40
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté v šesti pár vteřin drželi pásmo a měli šance snížit ztrátu, ale Mrázek se Šoustalem dostali puk do střední třetiny a v útočné třetině se k nim přidal MAREK TVRDOŇ, který si s druhým jmenovaným dvakrát vyměnil puk aby přelstili jediného obránce v cestě za gólem. Tvrdoň nakonec střílel skoro z brankové čáry a trefil přesně druhou tyč. Asistence: Tomáš Šoustal a Petr Mrázek.

58:04
    Osvětim hraje bez gólmana, protože se dostala před přerušením hry do útočné třetiny a střelou Sadlochy získali hosté pásmo.

58:04
    Oddechový čas pro tým Aksam Unia Osvětim.

57:39

56:10
    Razgals jezdí obloučky blízko brankoviště. Dva puky se k němu dostaly a dvakrát dostaly z jeho hole směr brána. Plonka byl ve střehu, čímž se stav nemění.

55:39
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Osvětim:
    Jäkobsons – 2 min., krosček.

54:50
    Dudkiewicz střílí bez přípravy a trefuje Bláhovy betony. Na dorážku nedojede včas. porubský gólman puk vyhazuje do rohu.

51:10
    V obranném pásmu Poruby se do sebe pustili dvojice. Rozhodčí včas zasáhli.

50:19
    Brodek – 2 min., sekání.

49:10
    Kowalówka s Wanatem vyslali na Bláhu své střely, ale porubský gólman vedení 4:2 uhájil.

48:14
    ONDŘEJ ŠEDIVÝ byl před brankovištěm v době, kdy se Střondala rozhlížel komu nahrát na gól. Plonka nebyl rychlý a puk skončil za jeho zády. Asistence: Vojtěch Střondala.

46:47
    Krzemień to zkusil od mantinelu, ale ani tudy cesta do Bláhovy brány nevedla.

45:25
    Berisha zkusil překvápko zpoza branky. Plonka se nachytat nenechal a levou tyč uhlídal.

44:40
    Djukov střílel od modré, což Bláha viděl a tak mohl puk chytit do lapačky.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Berisha (Střondala, Gutwald), 19. Střondala, 28. Mrázek (Šoustal), 49. Šedivý (Střondala), 59. Tvrdoň (Šoustal, Mrázek) – 2. Bezuška (Denyskin), 42. Dziubinski (Kaleinikovas, Olsson Trkulja)

HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha (Dolejš) – Voráček, Lemcke, Gutwald, Pohl, Doudera, Sedlák, Adamec, Hlaváč – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – Brodek, Berisha (C), Razgals – Gřeš, Vachovec, Häring (A) – Šedivý, Střondala, Klímek
    Trenér: Jiří Režnar

Aksam Unia Osvětim: Plonka (R. Kowalówka) – Ackered, Djukov, Valtola, Jäkobsons, Bezuška, M. Noworyta, Lukawski, Prušák – Olsson Trkulja, Dziubinski. Kaleinikovas – Ahopelto, Dudkiewicz, Karjalainen – Denyskin, Krzemień, Sadlocha – S. Kowalówka, Wanat, Soltys
    Trenér: Nik Zupančič

Rozhodčí: Mrkva, L. Janda – Hlavatý, Vengřín