Tobol Kostanaj – Derry City 1:0 (kon.) | FC Struga – Swift Hesperange 3:1 (kon.) | Sabah Baku – Partizan Bělehrad 2:0 (kon.)
Bodö/Glimt – Pjunik 3:0 (kon.) | Omonia Nikósie – Midtjylland 1:0 (kon.) | Valmiera – Partizani Tirana 1:2 (kon.)
Sepsi – Aktobe 1:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Alkmaar 0:1 (kon.) | Neftçi Baku – Besiktas 1:3 (kon.)
Plzeň – Gżira 4:0 (kon.) | Rosenborg – Hearts 2:1 (kon.) | Dila Gori – APOEL 0:2 (kon.)
Legia – Austria 1:2 (kon.) | Farul – Flora 3:0 (kon.) | Beer Ševa – Levski 0:0 (kon.)
Hamrun – Ferencváros 1:6 (kon.) | Demirspor – Osijek 5:1 (kon.) | Celje – Něman Grodno 1:0 (kon.)
Arouca – Brann 2:1 (kon.) | B36 Tórshavn – Rijeka 1:3 (kon.) | Twente – Riga FC 2:0 (kon.)
Fenerbahce – Maribor 3:1 (kon.) | Club Bruggy – KA Akureyri 5:1 (kon.) | Lech Poznaň – Trnava 2:1 (kon.)
Aris Soluň – Dynamo Kyjev 1:0 (kon.) | Hibernian – Luzern 3:1 (kon.) | FCSB – Nordsjaelland 0:0 (kon.)
FC Ballkani – Lincoln 2:0 (kon.) | Rapid – Debrecín 0:0 (kon.) | Hajduk Split – PAOK 0:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
4:0 (2:0)
Gżira United
Čtvrtek 10.08.2023, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Evropská konferenční liga (předkola) • 3. předkolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi z rozradostněné Doosan Arény loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (21:01:11)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 12:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.

Viktoria je tak jednou nohou v play off Evpropské konferenční lize. V něm by se utkala s lepším dvojice Tobol Kostanaj – Derry City FC. První zápas zvládl rovněž lépe domácí tým, kazašský tým vyhrál 1:0.

Je dobojováno, Viktoria Plzeň první duel třetího předkola Evropské konferenční ligy naprosto ovládla a po zásluze vyhrála vysoko 4:0. V prvním poločase nejprve skóroval Pavel Bucha, nedlouho poté na jeho trefu navázal Rafiu Durosinmi. Ve druhém poločase už to nebyla taková jízda, přesto hráči Viktorie přidali ještě dvě trefy. V 73. minutě ke dvěma asistencím přidal i gólový zápis Pavel Šulc a v samotném závěru dal výsledku definitivní podobu Jan Kopic.

90+6
    90+4. Jan KOPIC - 4:0

90+4
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak ještě jeden gól na samotný závěr dnešního zápasu. Ibrahim Traoré narýsoval fantastickou přihrávku na naběhnutého JANA KOPICE, který si poté v pokutovém území vychutnal i brankáře Davida Casara.

90+4
    Utkání se v samotném závěru kouskuje. Plzeň by si neměla konec znepříjemnit nějakou obdrženou brankou.

90+3
    Střídání v týmu Gżira United:
    ze hřiště odchází Brooklyn Borg, přichází Deyan Pace.

90+2
    Žlutá karta pro tým Gżira United (Ewertton).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase nad rámec normální hrací doby pět minut.

90
    V poslední minutě kopala Viktoria rohový kop, avšak žádné nebezpečí z toho pro branku Cassera nebylo.

89
    Hosté se snaží co nejvíce držet balon, ale domácí i krátce před koncem výborně napadají jejich rozehrávku.

88
    Adam Vlkanova měl na pravé straně hodně prostoru kolem sebe, avšak jeho přihrávka byla posléze z kategorie nepřesných.

87
    ze hřiště odchází Zachary Scerri, přichází Ewertton.

86
    Hostující hráče už pomalu chytají jednoho po druhém křeče, dnešní zápas si celá jedenáctka Gžiry doslova užila.

85
    Všichni aktéři této nepříjemné události už se hlásí o slovo a jsou připraveni opět zasáhnout do hry.

84
    Na trávníku zůstává i ležet jeden z hráčů Gžiry, ten se zatím na nohy příliš nemá.

83
    Nepříjemnost v pokutovém území, kde se srazili dva domácí hráči, Tomáš Chorý, ale i Lukáš Hejda nejspíše budou v pořádku.

Jakub Štěrba

Branky: 10. Bucha (Šulc), 23. Durosimni (Šulc), 73. Šulc (Mosquera), 90+4. Kopic (Traoré)

Karty:   60. Thiaquinho (GZU), 69. Chabá (GZU), 90+2. Ewertton (GZU)

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Jirka (16. Mosquera), Bucha (75. Vlkanova), Kalvach, Cadu (75. Kopic) – Durosinmi (56. Kliment), Šulc (75. Traoré) – Chorý.
    Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Paluska, Kliment, Kopic, Traoré, Řezník, Mosquera, Květ, Jemelka, Holík, Vlkanova.

Trenér: Miroslav Koubek.

Gżira United: Cassar – Dias, Chabá, Mentz, Thiaquinho – Mendoza (78. Riascos), Romero, B. Borg (90+3. Pace) – Essaka (46. A. Borg), Scerri (C) (87. Ewertton), Wilkson (78. Azizi).
    Náhradníci: Abdilla – A. Borg, Azizi, Riascos, Kadar, Ewertton, Palce, Ellul.

Trenér: Darren Abdilla.

Rozhodčí: Thorarinsson – G. M. Sigurdsson, B. Sigurdarson