Mountfield HK – Sparta 2:1 (4:2 po s.n.)
po s.n. (4:2)
Mountfield HK
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 10.08.2023, 12:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy juniorů

To je pro dnešek ode mne vše, přeji příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne a na počtenou. (15:21:01)

Po 65 minutách a čtyřech sériích nájezdů toto utkání finálně našlo vítěze. Je jím hradecký Mountfield, jenž v druhé třetině vyrovnal skóre nepříznivě vyvíjejícího se zápasu a bitvu na ledové ploše dovedl až do samostatných nájezdů. V té se mimořádně dařilo hradeckým juniorům, kteří proměnili všechny čtyři nájezdy a berou z dnešního klání výhru.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Vítěznou branku má na svědomí forhendový blafák do protipohybu z režie MARKA MATAŠOVSKÉHO.

4. série
    4:2
    Čtyři ze čtyř! Ondřej Zámečník si rychle srovnal puk na forhend, přehodil ho přes položený beton a Mountfield rázem vítězí nad Spartou!

4. série
    3:2
    Pomalý nájezd Vašíčka vyústil ve střelu na levou tyč, ke svému nezdaru ji ale o pár centimetrů minul.

3. série
    3:2
    Marek Matašovský si s přehledem stáhnul puk na forhend a šikovně ho poslal za záda gólmana, který s rychlou střelou do protipohybu nemohl nic dělat.

3. série
    2:2
    Odehnal se pokusil o forhendový blafák, Mrázek jeho úmysl přečetl a dává Hradci velkou výhodu.

2. série
    2:2
    Vojtěch Aschenbrenner poslal gólmana k druhé tyčce a zasunul touš po zemi do sítě.

2. série
    1:2
    Novák zaseknul před Mrázkem do forhendu a proměňuje.

1. série
    1:1
    Další povedená klička do bekhendu končí brankou. Matěj Novotný zvolil zakončení nad beton rozhozeného Kalisty a řešení se mu vyplatilo.

1. série
    0:1
    Marek Daníček si najel zprava a zavěsil bekhendem do bližší šibenice. Pohledné zakončení!

Samostatné nájezdy začínají.

Čekají nás samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Plánování Hradeckých bylo marné, puk se zaseknul na buly a prodloužení končí.

64:50
    Lvi si berou oddechový čas a plánují strategii.

64:50
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Žmola – 2 min., podrážení.

64:39
    Exkluzivní nahrávku obdržel Lukáš Novák, který únik vyřešil rychlou kličkou do bekhendu. Mrázek se natáhnul k pravé tyči a zachránil Východočechy.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 38. Aschenbrenner (Novotný, Bezplaec), rozh. náj. Matašovský – 11. David